Huawei Mate S trafił do sprzedaży w Polsce

Zaprezentowany w przededniu berlińskich targów IFA, smartfon Huawei Mate S jest już dostępny na polskim rynku. Eleganckie wzornictwo, innowacyjne rozwiązania w kwestii sterowania dotykiem oraz zaawansowane funkcje modelu Mate S wyznaczają nowe standardy w kategorii biznesowych smartfonów.

Huawei Mate S wyposażony został w innowacyjny opływowy ekran wykonany w technologii 2,5D i przekątnej 5,5 cala. Sylwetkę Mate S cechuje smukła linia i delikatnie zakrzywiony profil tylnej obudowy – dzięki temu urządzenie doskonale leży w dłoni. Trzywarstwowa, ułożona kaskadowo bateria chroni je przed przegrzaniem i zwiększa efektywność zasilania. Ponadto, w smartfonie wykorzystano technologię ultracienkiej osłony między anteną, a metalowymi elementami, aby zabezpieczyć ją przed negatywnym działaniem metalu na odbiór sygnału.

Czuły czytnik
Huawei Mate S posiada udoskonalony czytnik linii papilarnych. Fingerprint 2.0 to zmodernizowana wersja zaawansowanego układu bezpieczeństwa, będącego jedną z kluczowych technologii gwarantujących bezpieczeństwo w Huawei Mate 7. W stosunku do poprzedniego modelu, dwukrotnie zwiększona została szybkość rozpoznawania odcisków palca, czułość i responsywność, a sam czytnik może być również wykorzystywany m. in. do sterowania paskiem powiadomień, przeglądania zdjęć oraz do odbierania rozmów telefonicznych. Dzięki tym rozwiązaniom obsługa tak dużego telefonu jedną ręką nigdy nie była równie prosta. Czytnik Fingerprint 2.0 i obsługa ekranu kłykciem (zaprezentowana już w modelu Huawei P8), to rozwiązania znacząco wpływające na uproszczenie działania najbardziej podstawowych funkcji wykorzystywanych przez użytkowników, takich jak przełączanie się między aplikacjami czy wykonywanie zrzutów ekranu.

Zobacz tanie smartfony

Aparat dla wymagających
Aparat w Huawei Mate S sprawdzi się zarówno w rękach amatorów jak i osób, które od fotografowania telefonem wymagają nieco więcej. Urządzenie potrafi doskonale uchwycić kontrasty i rozróżniać teksturę obiektów. Tylny aparat o matrycy 13 megapikseli wyposażony został w czujnik RGBW, stabilizator obrazu, podwójną lampę błyskowa LED i niezależny procesor sygnału obrazu, który pozwala na szybsze robienie zdjęć w wyższej rozdzielczości. Przednia 8-megapikselowa matryca z „miękkim”, przednim oświetleniem LED pozwala robić zdjęcia typu selfie także w niesprzyjających warunkach oświetleniowych. Tryb profesjonalny aparatu pozwala na manualną zmianę ustawień optyki (ISO, długość naświetlania, balans bieli i inne). Specjalny tryb do robienia zdjęć w czerni i bieli oferuje zaś szczegółowe ustawienia wielu parametrów i filtrów w trybie rzeczywistym.

Do zadań specjalnych
W urządzeniu zastosowano trzy mikrofony i specjalnie opracowany algorytm. Umożliwia to nagrywanie dźwięków ze źródła znajdującego się bezpośrednio przed smartfonem z jednoczesną redukcją szumów. Huawei Mate S współpracuje z protokołem Mopria, który zapewnia obsługę ponad 700 urządzeń drukujących 29 wiodących producentów.

Huawei Mate S na polskim rynku dostępny jest w cenie od 2670 PLN, w trzech wersjach kolorystycznych, a można go kupić pod powyższym linkiem. W pierwszej kolejności w sprzedaży pojawiła się wersja szara i srebrna, zaś od grudnia dostępna będzie również różowa.

Źródło: ogilvypr.pl

You may also like...