Google formuje grupę do walki z malware na Androida

Google ma nowy pomysł na skuteczną walkę z malware dla Androida. Nazywa się App Defense Alliance i obiecuje ich wyeliminowanie, zanim dostaną szansę na atak.

Dla użytkowników Androida nie jest żadną tajemnicą, że najpopularniejsza platforma mobilna z roku na rok staje się coraz mniej bezpieczna. Co chwila pojawiają się nowe zagrożenia dla użytkowników, które mogą ukraść ich dane, czy wręcz przejąć kontrolę nad urządzeniem. Przykładem z tego tygodnia jest malware xHelper, które przetrwa nawet fabryczny reset telefonu.

Google co prawda stworzyło jakiś czas temu system Google Play Protect, który chronić ma przed złośliwymi aplikacjami. Widać jednak wyraźnie, że technologia nie działa, skoro coraz więcej malware pojawia się nawet w Play Store.

Amerykański koncern ma jednak nowy pomysł, który pozwoli skuteczniej walczyć z robakami atakującymi Androida. Nazywa się App Defense Alliance, a jego celem jest powstrzymanie malware, zanim jeszcze będą miały szansę zbliżyć się do naszego telefonu.

App Defense Alliance to projekt zrzeszający najlepszych ekspertów ds. bezpieczeństwa, z takich firm jak ESET, Lookout oraz Zimperium. Ich zadaniem będzie szukanie malware czających się w aplikacjach oraz bibliotekach Androida. To właśnie specjaliści z tych firm najczęściej informują o nowych zagrożeniach dla systemu mobilnego, więc Google uznało, że dobrze będzie wykorzystać ich wiedzę do bardziej skoordynowanych działań.

Pomysł brzmi interesująco i miejmy nadzieję, że uda mu się skutecznie eliminować zagrożenia czyhające na użytkowników smartfonów.

App Defense Alliance

Źródło

You may also like...