Apple kończy z zarabianiem na promowaniu App Store

Apple zakończy wkrótce program afiliacyjny dla App Store. Umożliwia on właścicielom stron zarabianie na promowaniu cyfrowego sklepu oraz dostępnych w nim produktów.

Mnogość aplikacji dostępnych w App Store sprawia, że znalezienie w cyfrowym sklepie programu, który może nas zainteresować, nie jest zadaniem łatwym. Dlatego jakiś czasu Apple uruchomiło specjalny program afiliacyjny, umożliwiający właścicielom stron zarabianie na promowaniu określonych aplikacji.

Każdy wydawca strony mógł zachęcać swych czytelników do kupowania programów w cyfrowym sklepie, otrzymując niewielką kwotę z wydawanych przez nich pieniędzy. Za każde polecenie zakończone zakupem, właściciel strony dostawał prowizję w wysokości 7 procent jego. Program pomagał zwiększyć widoczność w mediach poszczególnych aplikacji, jak również całego sklepu.

Apple rezygnuje jednak z tej formy promocji swego sklepu. Firma oświadczyła, że program afiliacyjny zostanie zakończony już w październiku tego roku. Koncern twierdzi, że nie potrzebuje już takiej pomocy w przypadku aplikacji. Co ciekawe, decyzja dotyczy tylko aplikacji na smartfony.

Inne produkty, jak muzyka, filmy oraz książki, nadal mogą być promowane w taki sposób.

App Store

Źródło: Toucharcade.com

You may also like...