Procesor Apple A12 będzie szybszy i oszczędniejszy

Inżynierowie firmy z Cupertino pracują nad nowym procesorem, który znajdzie się w tegorocznych wersjach iPhone’ów. Z przecieków wynika, że Apple A12 będzie układem o 20 procent szybszym i znacznie oszczędniejszym.

Za kilka miesięcy do sprzedaży trafia najnowsze modele smartfonów, w tym także budżetowa wersja iPhone’a, która kosztować ma 550 dolarów. Jak zwykle na pokładzie nowej generacji sprzętu znajdzie się nowy procesor, w tym wypadku będzie to układ Apple A12.

Chip nie został jeszcze oficjalnie zaprezentowany, ale wiemy, że jego produkcją zajmie się tajwańska firma TSMC. Będzie powstawał w procesie technologicznym 7 nm FinFET, a więc znacznie nowocześniejszym nić 10 nm układy używane obecnie. Taka zmiana korzystnie odbije się na możliwościach nowego układu. Z przecieków wynika bowiem, że w porównaniu do obecnego procesora będzie on o 20% szybszy oraz potrzebować ma o 40% mniej energii. To z kolei przełoży się na dłuższy czas działania sprzętu, a w tej materii produkty Apple i tak nie mają sobie równych. Mimo stosunkowo niewielkich akumulatorów, biją rywali na głowę pod względem czasu działania.

To oczywiście tylko wyniki na papierze i nie ma pewności jak nowy układ będzie się sprawował w normalnym użytkowaniu. O tym przekonamy się jednak dopiero jesienią. Nowe iPhone’y do sprzedaży trafią bowiem już we wrześniu.

Apple A12

Źródło: Tsmc.com

You may also like...