Apple skróci czas oczekiwania na nową generację AirPodsów

Jeszcze w tym roku na sklepowe półki mogą trafić słuchawki AirPods 3. Nowy model będzie miał funkcję redukcji hałasu, pozwalającą bardziej skupić się na muzyce.

Apple dość długo kazał swym klientom czekać na następcę słuchawek AirPods. Nowy produkt pojawił się dopiero dwa lata po premierze pierwszej generacji, choć nie wprowadzono w nim żadnych istotnych zmian.

Konkurencja na rynku sprzętu audio jest jednak coraz agresywniejsza, więc czekanie kolejnych dwóch lat na premierę nowych słuchawek byłoby poważnym błędem. Apple chce więc znacznie przyspieszyć ich premierę. Z najnowszych przecieków wynika, że premiera AirPods 3 może odbyć się jeszcze w tym roku. Mimo iż początkowe doniesienia sugerowały rynkowy debiut dopiero w 2020 roku.

Źródła twierdzą, że Apple przełożyło premierę nowych słuchawek ze względu na silną konkurencję. Oczywiście producent wprowadzi do nich kilka zmian, by mogły konkurować z rywalami, a jedną z nich będzie system redukcji hasłu. To technologia używana od lat w słuchawkach wielu firm, która pozwala wytłumić dźwięki otoczenia docierające do naszych uszu. W ten sposób użytkownik może skupić się wyłącznie na słuchanej muzyce lub prowadzonej rozmowie i nic go nie rozprasza. Oczywiście taka funkcja wymaga energii, dlatego rzadko stosuje się ją w tak małych słuchawkach. Inżynierowie Apple będą musieli zadbać o to, by sprzęt działał odpowiednio długo.

Z innych zmian wymienić można dodatkowe funkcje związane ze zdrowiem oraz aktywnością fizyczną, ale szczegółów na razie nie znamy.

Miejmy na uwadze to, że doniesienia nie są oficjalne. Apple w tym roku wprowadziło bowiem do sprzedaży drugą generację słuchawek, więc pojawienie się trzeciej byłoby dużym zaskoczeniem. Z drugiej jednak strony, konkurencja wymusza przyspieszenie tempa wprowadzania nowych produktów na rynek. Nie można więc wykluczyć, że AirPods 3 faktycznie niebawem pojawią się w sklepach.

AirPods 3

Źródło: Digitimes.com

You may also like...