Nowa technologia amerykańskiej armii podniesie efektywność żołnierzy

Amerykańska armia kończy właśnie testy nowych gogli noktowizyjnych ENVG-B. Nowoczesny sprzęt nie tylko pozwoli widzieć przez dym i mgłę, ale również strzelać zza rogu ściany.

Inżynierowie US Army od lat pracują nad nowymi technologiami wojskowymi, które zwiększają efektywność żołnierzy na polu bitwy. Najnowszym projektem jest gadżet o nazwie ENVG-B), który zapewni im zupełnie nowe możliwości prowadzenia walki.

ENVG-B to najnowsza generacja gogli noktowizyjnych, które są jednak znacznie bardziej zaawansowanym sprzętem od poprzednich modeli, oferującym więcej funkcji. Przede wszystkim dzięki zastosowaniu odpowiednich rozwiązań, gwarantują lepszą percepcję głębi oraz zwiększają świadomość sytuacyjną.

Zapewniają także zdecydowanie wyższą rozdzielczość obrazu, a dodatkowo mają zwiększone możliwości termowizyjne. Dzięki temu żołnierz widzi przez mgłę, dym oraz pył, który normalnie znacznie ograniczałby jego pole widzenia.

To jeszcze nie koniec możliwości nowego sprzętu. Gogle można bowiem bezpośrednio podłączyć do systemu Family of Weapon Sights-Individual for Rapid Target Acquisition. To specjalny system wizyjny nakładany na karabin, wyposażony w kamerę przekazującą obraz do gogli. Dzięki temu żołnierz może wystawić broń zza krawędzi ściany, by zorientować się w sytuacji. Może również w ten sposób prowadzić ogień, samemu nie narażając się na obrażenia.

ENVG-B wchodzi już w ostatnią fazę testów. Jeszcze w tym roku nowy system trafi do seryjnej produkcji, a potem pojawi się na polu walki.

ENVG-B

Źródło: Businessinsider.com

You may also like...