TikTok powraca do Indii. Sąd cofnął zakaz używania aplikacji

Sąd w Tamil Nadu cofnął decyzję o zablokowaniu mieszkańcom Indii, dostępu do popularnej aplikacji TikTok. Program znowu powrócił do App Store oraz Google Play.

W zeszłym tygodniu władze Indii postanowiły zablokować mieszkańcom tego kraju dostęp do popularnej aplikacji TikTok. Działanie władz spowodowało jej usuniecie z cyfrowych sklepów App Store oraz Google Play, gdyż rzekomo służyła do rozpowszechniania treści pornograficznych.

Warto tu wyjaśnić, że technicznie rzecz biorąc blokada dotyczyła tylko nowych użytkowników platformy. Każdy kto już miał aplikację zainstalowaną w swym telefonie, mógł z niej bez przeszkód korzystać. Jej pobranie z cyfrowych sklepów było jednak niemożliwe.

Firma Bytedance Technology próbowała oczywiście odwoływać się od tej decyzji. Zablokowanie aplikacji była dla niej sporym ciosem, gdyż w Indiach pobrano ją dotąd ponad 300 mln razy co przekłada się na ogromną liczbę użytkowników. Blokada produktu narażała więc firmę na duże straty finansowe. Apelację wprawdzie odrzucono, ale firma nie zamierzała składać broni i tym razem udało się jej odnieść pełen sukces. Sąd w Tamil Nadu cofnął bowiem decyzję o nałożeniu blokady.

Na tym sprawa się jednak nie kończy. Bytedance Technology już zapowiedziało pozwanie indyjskich władz i będzie się od nich domagało odszkodowania za poniesione straty. Blokada aplikacji kosztowała bowiem firmę 500 tys. dolarów dziennie, które teraz chce odzyskać.

TikTok

Źródło: Reuters.com

You may also like...