Popularna aplikacja TikTok znika z indyjskiego App Store i Google Store

Google i Apple usunęły popularną aplikacje TikTok ze swych sklepów w Indiach. Jest to spełnienie decyzji sądu, który zakazał dystrybucji wspomnianego programu w tym kraju.

Chińska firma ByteDance odpowiedzialna za aplikację TikTok, ma coraz więcej problemów ze swym dziełem. Na początku bieżącego roku miała bowiem zapłacić 5,7 mln dolarów grzywny za naruszanie prywatności. Twórcy bezprawnie gromadzili informacje dotyczące użytkowników poniżej 13 roku życia. Czynili to bez zgody rodziców, a w niektórych przypadkach uczyniono ich profile publicznie dostępnymi.

Teraz zadany cios może być jednak znacznie dotkliwszy. Indyjski sąd nakazał bowiem usunięcie aplikacji z cyfrowych sklepów Google Play Store oraz Apple Store. Apple i Google musiały wykonać nakaz, więc aplikacji nie da się już w tym kraju pobrać. Powodem tej decyzji są obawy, że aplikacja służy do rozpowszechniania pornografii.

ByteDance próbowało wprawdzie odwoływać się od decyzji sądu, ale apelację odrzucono. To spory problem dla twórców, gdyż w Indiach TikTok ma ponad 120 mln użytkowników. Wprawdzie osoby, które mają ją zainstalowaną w telefonach, nadal mogą z niej korzystać. Jeśli jednak zmienią sprzęt, wówczas nie pobiorą jej ponownie. Nie pobiorą jej także osoby, które dopiero chciały zacząć swą przygodę z tym programem.

TikTok jest narzędziem umożliwiającym nagrywanie krótkich, 15-sekundowych filmów wzbogaconych o popularną muzykę. Użytkownik ma także do dyspozycji szeroką gamę filtrów oraz efektów specjalnych, pozwalających urozmaicić wygląd zarejestrowanych filmów.

TikTok

Źródło: BBC.com

You may also like...