Intel rezygnuje z modemów 5G do smartfonów

Po tym jak Apple ogłosiło, że Qualcomm został dostawcą modemów 5G dla jej smartfonów, rezygnację z ich produkcji ogłosił Intel. Firma miała być dostawcą chipów dla amerykańskiego koncernu.

Wiemy już na pewno, że Apple dogadał się z Qualcommem, w sprawie modemów 5G dla przyszłorocznego modelu iPhone’a. Współpraca obu amerykańskich koncernów nie jest na rękę Intelowi, gdyż to właśnie on miał być ich dostawcą dla firmy z Cupertino. Znany producent procesorów do komputerów, miał wprowadzić go do sprzedaży w przyszłym roku. Teraz jednak plan stracił sens.

Intel ogłosił więc porzucenie planów stworzenia własnego modemu 5G przeznaczonego do smartfonów. Oczywiście firma nie wycofuje się całkowicie z systemów łączności dla urządzeń mobilnych. Nadal będzie produkowała modemy 4G dla firm, które nie chcą na razie korzystać z nowej technologii łączności.

Będzie też kontynuowana współpraca z Apple, któremu Intel dostarcza modemy dla modeli iPhone XS oraz XR. Firma nie porzuca też całkowicie technologii 5G, lecz zamiast modemów, skupi się na rozwoju infrastruktury sieci dla biznesu.

Decyzja Intela nie powinna być dla nikogo zaskoczeniem. Jedynym jego odbiorcą modemów 5G miał być Apple, a skoro firma zrezygnowała z ich zakupu, to nie ma potrzeby rozpoczynać ich produkcji.

Intel

Źródło: Intel.com

You may also like...