Inteligentne lustro pomoże kupować ubrania

Amazon opatentował właśnie inteligentne lustro, które może stanowić przydatną pomoc podczas kupowania ubrań. Pokaże bowiem jak dane ubranie, bez jego zakładania, będzie na nas leżeć.

Kupując ciuchy w sklepie, musimy je przymierzyć, by sprawdzić czy pasują oraz jak będą się prezentować na naszej sylwetce. To żmudne zajęcie wymagające spędzenia mnóstwa czasu w przymierzalni oraz wielokrotnego przebierania się. Amazon chce nas od tego uwolnić i dlatego opatentował inteligentne lustro sklepowe.

Pomysł amerykańskiego koncernu, zakłada stworzenie specjalnego lustra do przymierzalni, które będzie mieć ekran umieszczony za taflą szkła, sprzężony z kamerami oraz projektorami. System będzie zawierał wymiary poszczególnych ubrań, a następnie zeskanuje sylwetkę klienta. Wówczas nie tylko będzie mógł pokazać jak prezentuje się w danej garderobie, ale też zaprezentować jak wygląda w określonej scenerii, np. na plaży.

System nie będzie na pewno tani, gdyż patent wskazuje na obecność zaawansowanych systemów, jak chociażby technologia śledzenia twarzy. Może być jednak bardzo przydatny nie tylko dla samych klientów, ale i sklepów. Klient przychodząc do sklepu nie będzie już musiał spędzać mnóstwa czasu w przymierzalni. Natomiast obsługa zostanie zwolniona z obowiązku składania i odnoszenia na miejsce porozrzucanych ciuchów. Nie mówiąc już o tym, że nie trzeba będzie czyścić tych, na których pozostawiono mnóstwo makijażu.

Na razie jest to jednak tylko patent i nie wiadomo czy Amazon zdecyduje się wprowadzić taki sprzęt do seryjnej produkcji.

inteligentne lustro

Źródło: Geekwire.com

You may also like...