LEGO Hidden Side zabierze nas w świat zagadek i duchów

LEGO zapowiedziało nowy produkt o nazwie LEGO Hidden Side. Są to specjalne zestawy klocków wspierane przez mobilną aplikacje i technologię AR.

Klocki LEGO bawią nas niezmiennie od kilkudziesięciu lat, zapewniając rozrywkę dla całych rodzin. W dzisiejszych czasach coraz bardziej liczy się jednak nowoczesna technologia, dlatego duńska firma opracowała zupełnie nowy produkt o nazwie LEGO Hidden Side.

Są to specjalne zestawy klocków, współpracujące z aplikacją mobilną oraz technologią AR. Rzeczywistość rozszerzona pozwala znacznie podnieść atrakcyjność zabawy, wzbogacając ją o zupełnie nowe elementy. Zestawy z nowej rodziny mają bowiem skupiać na obiektach nawiedzanych przez duchy.

Łącznie będzie dostępnych osiem różnych kompletów, które nawet bez aplikacji, zapewnią dzieciom ciekawą rozrywkę. Znacznie ciekawiej robi się jednak gdy sięgniemy po smartfona. Mobilna aplikacja oraz technologia AR, ujawnią nam bowiem, że budowane obiekty są nawiedzone przez duchy.

Dzieci będą bawiły się wspólnie z fikcyjnymi postaciami Jacka i Parkera, którzy rozwiązują paranormalne zagadki w szkole, domu, autobusie oraz oczywiście na cmentarzu. Pojawi się również pewien element interakcji. Dziecko trzymając telefon w dłoni, będzie musiało dotykać określonych obiektów, by uwalniać uwięzione w nich duchy.

Zestawy LEGO Hidden Side pojawią się w sprzedaży już tego lata, wraz z aplikacją na Androida oraz iOS. Ceny poszczególnych zestawów nie są jeszcze znane.

LEGO Hidden Side

LEGO Hidden Side

Źródło: Lego.com

You may also like...