Apple Arcade nową propozycją dla fanów elektronicznej rozrywki

Kolejnym produktem pokazanym na dzisiejszej konferencji Apple jest usługa Apple Arcade. To serwis stworzony dla graczy, który zaoferuje im zabawę na różnych urządzeniach.

Apple już od dawna jest jednym z poważniejszych graczy na rynku gier mobilnych. Dotychczas firma ograniczała się jedynie do zarabiania na dystrybucji popularnych produkcji tworzonych przez zewnętrzne firmy. Teraz pragnie jednak pójść nieco dalej i zaprezentowała dziś nową usługę o nazwie Apple Arcade.

Jest to subskrypcyjny serwis dla graczy, którzy będzie dostępny na iOS, macOS oraz tvOS. Możliwe będzie więc korzystanie z niego na smartfonach, tabletach, komputerach oraz urządzeniach Apple TV. A dzięki pełnej synchronizacji pomiędzy tym sprzętem, użytkownik może na dowolnym urządzeniu kontynuować zabawę w miejscu, w którym ją wcześniej skończył. Innymi słowy, gdy zaczniemy grać na smartfonie w drodze ze szkoły, po przyjściu do domu będziemy mogli dalej bawić się na komputerze.

Usługa wystartuje już tej jesieni w ponad 150 krajach i zaoferuje ponad setkę tytułów, z których część będzie dostępna tylko w tym serwisie. Naturalnie to dopiero początek, gdyż koncern obiecuje regularne dodawanie nowych produkcji. Nie musimy jednak obawiać się zalewu badziewia. Apple zapewnia, że będzie prowadziło nadzór nad ofertą, by do serwisu trafiały tylko gry wysokiej jakości. Co ważne, nie będzie w nich żadnych reklam, czy też systemów mikrotransakcji zmuszających do ponoszenia dodatkowych kosztów.

Apple zamierza wspierać finansowo producentów gier i będzie z nimi ściśle współpracowało przez cały okres produkcji. Wsparcie dla serwisu zapowiedziało już wiele znanych marek, takich jak Konami. LEGO, Sega, Cartoon Network oraz wiele innych. Wszystkie oferowane tytuły zapewnią dostęp do wszystkich funkcji, zawartości oraz przyszłych aktualizacji. Każdy ma być też grywalny offline, a wiele z nich będzie obsługiwało kontrolery.

Niestety podobnie jak w przypadku Apple TV+, nie wiemy ile trzeba będzie zapłacić za dostęp do Apple Arcade. Tę informację poznamy dopiero za jakiś czas.

Apple Arcade

Źródło: Apple.com

You may also like...