Apple blokuje portfele Bitcoinów

Mimo, że coraz więcej firm decyduje się na przyjmowanie płatności w Bitcoinach, wcale nie oznacza to, że ta cyfrowa waluta jest bezpieczna. Wręcz przeciwnie, Apple uważa, że stanowi dla konsumentów zbyt duże zagrożenie, dlatego usunęło z App Store aplikację Blockchain, pełniącą rolę wirtualnego portfela.

Apple nie po raz pierwszy usuwa ze swego sklepu portfele Bitcoinów. Wcześniej podobnie postąpiło z aplikacjami BitPak oraz Coinbase, a teraz wyrzuciło kolejną. Aplikacja może być nadal używana, jednak jej posiadacze nie mogą już liczyć na przyszłe aktualizacje oprogramowania.

Wielu sugeruje, że ma to związek z nieokreślonym statusem tej waluty oraz regulacjami prawnymi związanymi z jej obrotem, ale prezes firmy Blockcoin ma na ten temat własną teorię i uważa, że Apple po prostu wycina w ten sposób konkurencję. Chodzą bowiem słuchy, że kalifornijski koncern przymierza się do uruchomienia własnego systemu mobilnych płatności, dla którego aplikacje związane z Bitcoinami mogą stanowić konkurencję, dlatego są ze sklepu usuwane.

Naturalnie to tylko teoria i dość naciągana, bo raczej trudno uznać tego typu wirtualne portfele za realną konkurencję dla mobilnych płatności.

Źródło: Cultofmac.com

You may also like...