Startuje Google Play Pass – gry i aplikacje w abonamencie

Koncern Google oficjalnie uruchomił nową usługę o nazwie Google Play Pass. Jest to bezpośrednia konkurencja dla serwisu Apple Arcade, oferująca aż 350 aplikacji i gier w ramach comiesięcznego abonamentu.

Na amerykańskim rynku wystartował właśnie zupełnie nowy serwis o nazwie Google Play Pass, adresowany do użytkowników sprzętu z Androidem. Jest to bezpośrednia odpowiedź na zapowiedzianą kilka miesięcy temu usługę Apple Arcade. Jej użytkownik nie będzie już musiał kupować aplikacji, płacąc oddzielnie za każdą z nich. Wystarczy bowiem, że wykupi subskrypcję, a wówczas otrzyma darmowy dostęp do ponad 350 aplikacji oraz różnego rodzaju gier. Przewagą nowego pomysłu Google jest to, że w odróżnieniu od Apple Arcade nie oferuje wyłącznie gier. Można też korzystać z wielu znanych aplikacji, które normalnie trzeba kupować.

Naturalnie zanim użytkownik zdecyduje się płacić abonament w wysokości 4,99 dolarów miesięcznie, może usługę wypróbować. Do dyspozycji ma bowiem całkowicie darmowy 10-dniowy okres próbny, podczas którego może sprawdzić działanie nowego serwisu. Jeśli natomiast zapisze się do usługi przez 11 października, załapie się na bardzo atrakcyjną promocję. Przez pierwsze 12 miesięcy korzystania z serwisu będzie za niego płacił jedynie 1,99 dolarów miesięcznie.

Google Play Pass gwarantuje dostęp do wielu bardzo popularnych aplikacji. W jego ofercie znajdziemy m.in., takie gry jak Terraria, Monument Valley, Risk i Star Wars: Knights of the Old Republic. Można też skorzystać z wielu znanych programów użytkowych.

Na razie usługa dostępna jest tylko dla użytkowników ze Stanów Zjednoczonych. Wkrótce pojawi się jednak także na innych rynkach.

Google Play Pass

Źródło

You may also like...