Apple wprowadza czerwonego iPhone’a specjalnie na chiński rynek

W ostatnim czasie Apple zanotowało w Chinach duży spadek sprzedaży smartfonów. Firma chce to zmienić. Dlatego planuje czerwony wariant iPhone XS i XS Max, który trafi do tamtejszych sklepów.

Jeszcze do niedawna Chiny były dla Apple drugim co do wielkości rynkiem zbytu smartfonów. Wojna patentowa z Qualcommem i zakaz sprzedaży większości modeli amerykańskiej firmy, zmienił jednak sytuację.

Z najnowszego raportu wynika bowiem, że w ostatnim kwartale zeszłego roku na tamtejszy rynek trafiło o około 20 procent mniej iPhone’ów. Dla firmy z Cupertino są to wymierne straty finansowe. Koncern opracował więc plan, który pozwoli zwiększyć zainteresowanie jej produktami. Z najnowszych doniesień wynika, że koncern planuje wprowadzić do Chin czerwoną wersję kolorystyczną modeli iPhone XS i XS Max

Informacja opublikowana na portalu Weibo sugeruje. że czerwona wersja smartfonów pojawi się w sprzedaży już pod koniec bieżącego miesiąca. Te wariant kolorystyczny będzie się nazywał China Red i ma być przeznaczony tylko na ten rynek. Informacja nie jest jeszcze oficjalna. Są to jedynie przecieki, ale za kilka dni przekonamy się, czy są prawdziwe.

Nie byłby to pierwszy czerwony smartfon Apple oferowany w Chinach. W 2017 roku koncern zaoferował w tym kolorze modele iPhone 7 i 7 Plus, zaś rok później pojawił się iPhone 8 i 8 Plus.

iPhone XS

Źródło: Weibo.conm

You may also like...