Apple chwali się 1,65 mld aktywnych iPhone’ów

Apple pochwaliło się najnowszymi wynikami finansowymi, które są rekordowe. Firma potwierdza też, że na świecie aktywnych jest obecnie 1,65 mld iPhone’ów.

Dyrektor koncernu Apple przedstawił światu najnowsze wyniki finansowe koncernu za ubiegły kwartał. W tym czasie koncern miał 111 mld dolarów przychodu, co jest wynikiem o 21 procent lepszym niż minionym roku. To historyczne osiągnięcie dla amerykańskiego giganta, gdyż po raz pierwszy jego kwartalny przychód przekroczył granicę 100 mld dolarów. W tym czasie dochód netto wyniósł natomiast 28,7 mld dolarów.

Tak imponujące osiągnięcie to przede wszystkim zasługa świetnej sprzedaży iPhone’ów. Mobilny dział koncernu miał bowiem największy udział w przychodach, przynosząc firmie w minionym kwartale 65,6 mld dolarów. Dział aplikacji i usług przyniósł 15,7 mld dolarów, natomiast oddział zajmujący się sprzętem noszonym zarobił 12,9 mld. Resztę przychodu zapewniła koncernowi sprzedaż komputerów oraz tabletów.

Największe wrażenie robi jednak liczba aktywnych iPhone’ów, która aktualnie wynosi 1,65 mld. To spory wzrost w porównaniu do analogicznego okresu zeszłego roku, kiedy to liczbę aktywnych urządzeń szacowano na 1,5 mld dolarów.

Jednym z największych rynków zbytu dla produktów firmy z Cupertino nadal są Chiny i to pomimo napięć pomiędzy oboma krajami. Łączna sprzedaż sprzętu koncernu w Państwie Środka wzrosła o 57%, osiągając kwotę 21,31 mld dolarów. Według szefa koncernu 2 z 3 najchętniej kupowanych smartfonów w zurbanizowanych obszarach Chin, to właśnie iPhone’y.

Apple

Źródło

You may also like...