Apple czyści App Store ze zbędnych aplikacji

Koncern Apple rozpoczął proces czyszczenia sklepu App Store. Usunął z niego kilkaset tysięcy aplikacji, czyhających na pieniądze użytkowników.

W App Store dostępnych jest mnóstwo różnych aplikacji przeznaczonych dla iPhone’ów oraz iPadów. Niestety wśród nich od czasu do czasu pojawiają się programy, które mogą stanowić dla użytkowników zagrożenie lub po prostu narażać na stratę pieniędzy.

Są to m.in., różnego rodzaju klony znanych programów, czy też aplikacje, które zamiast pełnić obiecaną funkcję, zasypują nas spamem. Apple ma niezbyt sprawną kontrolę tych aplikacji, dlatego w ostatnim czasie takich śmieciowych aplikacji przeniknęło do sklepu całkiem sporo. Firma uznała więc, że czas przeprowadzić porządki i wywalić produkty oszustów.

Koncern potwierdził właśnie usunięcie ze sklepu kilkuset tysięcy aplikacji. Wśród nich były m.in., wspomniane klony, głównie popularnych gier takich jak Flappy Bird. A także narzędzia służące do generowania aplikacji. To właśnie one używane są do tworzenia tychże klonów. Wystarczy bowiem wprowadzić drobne modyfikacje w zakresie grafiki oraz gameplay’u i mamy tysiące klonów Flappy Bird.

Oprócz tego Apple usuwa także aplikacje niekompatybilne z 64-bitowym systemem. Trzeba bowiem pamiętać, że iOS 11 obsługuje tylko 64-bitowe oprogramowanie i reszta nie będzie na nim działać.

App Store

Źródło: Softpedia.com

You may also like...