Apple udostępniło przeprojektowane Apple Maps

Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych mogą już korzystać z przeprojektowanej wersji Apple Maps. Mapy dostały wiele nowych funkcji, poprawiających ich użyteczność.

Apple Maps pod względem funkcjonalności praktycznie od samego początku nie mogło równać się z Google Maps. Oferowało bowiem mniejszą dokładność map i znacznie mniej dostępnych opcji. Producent wprowadzał nieustannie aktualizacje, lecz nie poprawiały one sytuacji. Zdecydowano więc o znacznym przeprojektowaniu aplikacji i przerobieniu jej w bardzo poważnym stopniu.

Efekt tych zmian mogą podziwiać użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych, którzy właśnie dostali przeprojektowaną wersję aplikacji. Inżynierowie Apple wprowadzili całkiem sporo istotnych zmian, dzięki którym usługa może teraz łatwiej konkurować z Google Maps. Użytkownicy otrzymali m.in., interaktywne zdjęcia ulic w wysokiej rozdzielczości, zdjęcia 3D wraz z możliwością rozglądania się po prezentowanej lokalizacji.

Nowa wersja Apple Maps ma wiele ulepszeń

Rozszerzono również społecznościowe funkcje dostępne w mapach. Użytkownicy mogą teraz stworzyć, a następnie udostępnić innym listę miejsc, takich jak ulubione restauracje lub miejsca rozrywki. Funkcja nazywa się “Kolekcje” i podobnie jak odpowiednik Google, umożliwia zapisanie ciekawych miejsc, które chciałoby się odwiedzić podczas wakacji.

Kolejną nowością jest łatwiejsza nawigacja dzięki funkcji Ulubionych. Pod tą nazwą kryje się narzędzie przeznaczone do zapisywania ulubionych destynacji, jak szkoła, siłownia itp. Chodzi więc o często odwiedzane lokalizacje. Ulubione miejsca pojawiły się bowiem bezpośrednio na ekranie startowym aplikacji. Dzięki temu można za pomocą pojedynczego kliknięcia ustawić nawigację w taki sposób, aby prowadziła do jednego z wybranych miejsc.

To rzecz jasna tylko część wprowadzonych zmian, które obejmują m.in., przeprojektowaną funkcję informującą o czasie przybycia na miejsce. Od teraz można naszym znajomym udostępnić prognozowany czas przybycia, co przyda się podczas wspólnych spotkań na mieście. Od razu będzie wiadomo o której dotrą na miejsce nasi znajomi. Dodano też mapy wnętrz wybranych miejsc, informacje o komunikacji miejskiej dostarczane w czasie rzeczywistym itp.

Na razie nową wersję Apple Maps mogą testować tylko Amerykanie. Apple zapewnia jednak, że aplikacja trafi do Europy w ciągu nadchodzących miesięcy.

Apple Maps

Źródło

You may also like...