Apple Maps pokaże gdzie zrobimy test na koronawirusa

Apple Maps wprowadzi niebawem kolejną funkcję, która przyda się w obliczu pandemii. Aplikacja pokaże na mapie miejsca, w których wykonamy test na COVID-19.

W obliczu pandemii koronawirusa, wiele firm pomaga ludziom na różne sposoby. Niektóre produkują produkując respiratory i maseczki, inne natomiast projektują aplikacje, które pełniących użyteczne funkcje.

Jedną z takich aplikacji jest Coughvid, która wykrywa koronawirusa poprzez analizę rodzaju kaszlu. Są też aplikacje wykrywające zakażonych, natomiast Apple i Google projektują system do śledzenia wirusa.

Apple pomaga też walczyć z pandemią za pomocą swej nawigacji Apple Maps. Aplikacja niebawem dostanie nową funkcję, która pomoże znaleźć najbliższe miejsce wykonywania testów na COVID-19. Firma nawiązała w tym celu współpracę z przychodniami, laboratoriami oraz innymi firmami oferującymi testy wykrywające wirusa.

Dzięki temu użytkownik aplikacji może łatwo znaleźć miejsce, gdzie lekarze sprawdzą czy nie jest przypadkiem zainfekowany. Oczywiście Apple dokładna wszelkich starań, by lokalizacje były wiarygodne, dlatego weryfikuje każde zgłoszone miejsce. Nie chodzi jednak tylko o samą lokalizację laboratorium. Koncern zbiera bowiem dane na temat rodzaju testów, a także stosowanych protokołów. Dlatego uprzedza wszystkie firmy, które chciałyby skorzystać z nowej funkcji, że nie jest w stanie określić jak długo potrwa taka weryfikacja. Nie wiadomo więc ile firmy będą musiały czekać, aż ich lokalizacja pojawi się na mapie.

Dodam, że funkcja na razie dotyczy tylko Stanów Zjednoczonych.

Apple Maps

Źródło

You may also like...