Apple może obniżyć cenę iPhone’a 5s

Za kilka dni odbędzie się konferencja, na której Apple pokaże swego najnowszego smartfona iPhone 5SE. Koncern nie zamierza jednak rezygnować z oferowanego od kilku lat modelu iPhone 5s i zdaniem rynkowych specjalistów, może znacznie obniżyć jego cenę.

iPhone’y ostatnimi czasy wzbudzają coraz mniejsze zainteresowanie konsumentów, zaś raporty sprzedaży z poprzedniego kwartału wskazują, że już w tym kwartale sprzedaż tych urządzeń może zacząć spadać. Apple duże nadzieje na wzrost sprzedaży pokłada w iPhonie 5SE, który zostanie pokazany już 21 marca, jednak nie zamierza przy tym rezygnować z podstawowego modelu w swej ofercie, czyli iPhone’a 5s, który może stać się bardziej atrakcyjny dzięki nowej, niższej cenie.Gene Munster, analityk z Piper Jaffray sugeruje, że Apple może zdecydować się na czyszczenie magazynów z tego modelu i obniżyć jego cenę do 250-350 dolarów, co pozwoliłoby podnieść sprzedaż produktu na rynkach rozwijających się, takich jak Indie, czy Brazylia.

Zobacz najtańsze smartfony

Prognozy analityków nie powinny być dla nikogo zaskoczeniem, gdyż Apple podobnie uczyniło z iPhonem 4s, obniżając jego cenę i wciąż oferując ten model na niektórych rynkach. Głównie w Indiach, gdzie był sprzedawany w cenie 175 dolarów, szybko stając się najpopularniejszym modelem w ofercie firmy z Cupertino.

Źródło: Appleinsider.comYou may also like...