Apple wspiera konkurencyjnego Androida

Apple rzadko wspiera konkurencyjnego Androida, lecz czasem robi wyjątek. Muzyczna usługa Apple Music wkrótce będzie działać też na platformie Android Auto.

W odróżnieniu od Microsoftu, który wypuszcza na Androida całkiem sporo aplikacji, a niektóre są bardzo popularne, Apple niechętnie wspiera konkurencyjną platformę. Czasem jednak amerykański koncern potrafi zrobić wyjątek. Tak wkrótce stanie się w przypadku systemu Android Auto, przeznaczonego dla rynku motoryzacyjnego.

Firma z Cupertino, w najnowszej wersji beta serwisu Apple Music na Androida dodała właśnie wsparcie dla Android Auto. Wyjaśnię, że jest to specjalne rozszerzenie platformy Google, zaprojektowane do współpracy z samochodowymi zestawami inforozrywki. Dzięki temu użytkownik może wykorzystywać ekran wbudowany w deskę rozdzielczą, by korzystać z aplikacji zainstalowanych na urządzeniu mobilnych, takich jak nawigacja, czy serwisy muzyczne.

Oczywiście platforma nie zapewni dostępu do wszystkich funkcji oferowanych przez serwis Apple Music. Powinien jednak znacznie ułatwić kontrolowanie odtwarzania muzyki podczas jazdy samochodem.

Android Auto

Źródło: Androidpolice.com

You may also like...