Harman Kardon rzuca wyzwanie Amazonowi

Rynek inteligentnych głośników wzbogaci się wkrótce o kolejny produkt. Firma Harman Kardon zapowiedziała model Citation 500, który pojawi się w sklepach pod koniec września.

Amazon Echo zapoczątkował modę na inteligentne głośniki, wyposażone w domowych asystentów. Jak grzyby po deszczu zaczęły pojawiać się modele od różnych producentów, oferujące bardzo podobną funkcjonalność. W polskich sklepach można m.in., kupić Apple Home, Google Home oraz kilka innych modeli.

Takie urządzenia służą nie tylko do odtwarzania muzyki. Mogą nam wyszukiwać informacji w sieci, robić zakupy w sklepach online lub też kontrolować domowy sprzęt. Przy pomocy komend głosowych możemy sterować oświetleniem, ogrzewaniem, elektronicznymi zamkami oraz wieloma innymi urządzeniami.

Kolejnym producentem takich głośników jest Harman Kardon. Firma ma już w swej ofercie model Invoke, a teraz zapowiedziała kolejny o nazwie Citation 500. Sprzęt oferuje streaming audio w rozdzielczości 24-bity/96 kHz, a na szczycie obudowy umieszczono kolorowy ekran dotykowy, prezentujący różnego rodzaju informacje.

Głośnik współpracuje z Asystentem Google, a więc oferuje całkiem spore możliwości. Może nam ustawiać terminy spotkań, sprawdzać wiadomości, pogodę, udostępnia alarmy oraz funkcję kontrolowania domowego sprzętu. Citation 500 w sprzedaży pojawi się pod koniec września i na rynku brytyjskim będzie kosztować 549 funtów.

Citation 500

Źródło: Ausdroid.net

You may also like...