Google Play Store zwiększy bezpieczeństwo zakupów. Sklep pozbędzie się fałszywych recenzji oraz ocen

Google szykuje zmianę w sklepie Google Play Store, która podniesie bezpieczeństwo zakupów. Firma pozbędzie się fałszywych recenzji oraz ocen, przez które użytkownicy mogą tracić pieniądze.

Kupując jakiś produkt, często kierujemy się jego recenzjami dostępnymi w sieci. Podobnie jest w przypadku aplikacji na smartfony. Zanim więc kupimy nową grę czy inny program, sprawdzamy jej oceny oraz czytamy recenzje zamieszczane przez użytkowników.

Problem w tym, że coraz częściej są one fałszywe. Przestępcy doskonale wiedzą, że recenzje zwiększają sprzedaż aplikacji. Dzięki nim mogą sprzedać jaką fałszywą aplikację, zarabiając niemałe pieniądze zanim klienci się zorientują. Dlatego fałszują zarówno oceny przyznawane aplikacjom, jak również ich recenzje. Dla użytkowników smartfonów nie jest to komfortowa sytuacja, gdyż bardzo łatwo jest się nabrać i stracić pieniądze.

Google zapowiada więc nowe działania, dzięki którym Google Play Store stanie się wolne od wprowadzających w błąd fałszywek. Koncern na swym blogu wyjaśnia również w jaki sposób zamierza zadbać o to, by nie pojawiały się w sklepie. Firma stworzy specjalne mechanizmy, mające monitorować podejrzane zachowanie. Dodatkowo zmodyfikuje system sklepu, aby lepiej wykrywał podejrzane recenzje.

Czas pokaże na ile użyteczne okażą się wprowadzone zmiany. Oczywiście z punktu widzenia użytkownika Androida dobrze byłoby, gdyby faktycznie pozwoliły pozbyć się fałszywych recenzji. Zaoszczędziłoby to sporo pieniędzy i nerwów.

Google Play Store

Źródło: Googleblog.com

You may also like...