WhatsApp ma poważnego rywala. Google Duo pobrano już ponad miliard razy

Google pochwaliło się popularnością swego komunikatora Google Duo. Aplikacja ma już na swym koncie ponad miliard pobrań ze sklepu Google Play Store.

Na Androida dostępnych jest wiele komunikatorów oferujących rozmowy wideo. Do dyspozycji mamy takie aplikacje jak Skype, WhatsApp, Messenger, LINE i inne, zaś każda z nich ma spore grono użytkowników. Okazuje się jednak, że rynek jest na tyle duży, że znajdzie się na nim miejsce dla kolejnych tego typu narzędzi. Co więcej, mają one szansę na odniesienie naprawdę dużego sukcesu.

W 2016 roku Google postanowiło zaistnieć na rynku komunikatorów na smartfony i wprowadziło na rynek dwie aplikacje: Allo oraz Duo. Pierwsza z nich okazała się kompletnym niewypałem i zamknięto ją po kilku miesiącach. Druga miała jednak znacznie więcej szczęścia. Google Duo tak bardzo spodobało się użytkownikom Androida, że po pół roku aplikacja miała już ponad 500 mln pobrań.

Tempo pobrań nieco spadło, ale nadal utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Obecnie aplikacja ma już na koncie ponad miliard pobrań. Oczywiście to wyłącznie wynik zapewniony przez sklep Google Play Store. Jeśli dodamy do tego App Store, to całkowita liczba pobrań będzie zdecydowanie wyższa. Dodam, że aplikacja umożliwia prowadzenie wideorozmów, zapewniając obraz o wysokiej jakości. Jest przy tym niezwykle prosta i wygodna w obsłudze.

Jeśli również chcielibyście korzystać z Google Duo, to aplikację możecie pobrać stąd.

Google Duo

Źródło: Play.google.com

You may also like...