Samsung stawia na duże baterie. Akumulator w Galaxy M20 będzie mieć aż 5000 mAh

Samsung chyba wreszcie zrozumiał, że użytkownicy smartfonów potrzebują dużych baterii. Budżetowy model Galaxy M20 dostanie więc akumulator o pojemności aż 5000 mAh.

Każdy użytkownik smartfona zawsze powie, że bateria zamontowana w jego urządzeniu mogłaby mieć nieco większą pojemność. Duże akumulatory zwykle spotykane są w sprzęcie chińskich firm, zaś w smartfonach dużych producentów są raczej rzadkością. Na szczęście koncerny również zaczynają dostrzegać potrzeby klientów i montują w nich coraz większe baterie.

Rekordzistą w tej kwestii może stać się nadchodzący Galaxy M20. To nowy budżetowiec Samsunga, który według ostatnich doniesień, będzie mieć baterię o pojemności aż 5000 mAh. To aż 1000 mAh więcej niż ma flagowy Galaxy Note 9.

Choć Galaxy M20 jest smartfonem budżetowym, to jego specyfikacja wcale nie będzie taka zła. Producent planuje wyposażyć go w 6-calowy wyświetlacz LCD z matrycą IPS, a także procesor Exynos 7885 z 3 GB RAM. Główny aparat będzie podwójny i dostanie 13 + 5 MP matryce, natomiast przedni aparat otrzyma 8 MP sensor umieszczony w niewielkim notchu.

Wiemy już na pewno, że nowy smartfon pojawi się również na polskim rynku. A oprócz tego będziemy go mogli kupić także w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji oraz krajach skandynawskich. Jego premiera odbędzie się w przyszłym roku, więc wkrótce powinniśmy poznać oficjalną cenę.

Galaxy M20

Źródło: Galaxyclub.nl

You may also like...