Zwijany telewizor LG w przyszłym roku trafi na rynek. Firma pokaże go na CES 2019

Mówi się, że w 2019 roku do sklepów trafi pierwszy zwijany telewizor LG. Konsumencka wersja nowego produktu ma być pokazana podczas styczniowych targów CES 2019.

Przez wiele lat na rynku telewizorów, zasadniczo niewiele się działo. Oprócz przejścia z technologii CRT na ekrany plazmowe oraz LCD, żadnych znaczących zmian konstrukcyjnych w tych urządzeniach nie wprowadzano. Dopiero niedawno nastąpił znaczny skok technologiczny, gdy pojawiły się ekrany 8K. Już wkrótce nastąpi kolejny, gdyż do sprzedaży wejdą telewizory, które można zwinąć niczym kartkę papieru.

Takie odbiorniki mieliśmy już okazję zobaczyć na styczniowych targach CES 2018 w Las Vegas, a zaprezentował je jeden z koreańskich koncernów. Zwijany telewizor LG miał 65″ matrycę 4K OLED. Ultra cienki ekran w całości zwija się w umieszczonej na dole podstawie, dlatego praktycznie znika z widoku. To ciekawe rozwiązanie dla osób, które nie mają wiele miejsca w swych salonach lub po prostu nie lubią telewizora na widoku.

Na targach zaprezentowano jedynie prototyp, ale wygląda na to, że już niebawem doczekamy się komercyjnej wersji nowego sprzętu. Chodzą bowiem słuchy, że pierwszy zwijany telewizor LG pojawi się na rynku już w przyszłym roku. Natomiast znacznie wcześniej, bo już w styczniu, producent pokaże produkcyjny model na targach CES 2019.

Oczywiście na razie szczegóły techniczne produktu nie są jeszcze znane. Nie wiemy też dokładnie kiedy ten sprzęt RTV trafi do sprzedaży, ani tym bardziej ile będzie kosztował. Można jednak założyć, że jak w przypadku każdej nowinki technologicznej, cena początkowo nie będzie należeć do niskich.

zwijany telewizor LG

zwijany telewizor LG

Źródło: Bloomberg.com

You may also like...