Kolejne rendery Galaxy Note 10 Lite sugerują płaski wyświetlacz

W sieci pojawiły się najnowsze grafiki przedstawiające kolejny produkt Samunga jakim jest Galaxy Note 10 Lite. Widać na nich płaski ekran oraz dziurę pod kamerę, w centralnej części ekranu.

Samsung doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że kluczem do sukcesu jest zapewnienie jak najszerszej oferty sprzętu. Dotyczy to również modeli flagowych, które ze względu na zastosowane wyposażenie, nie należą do tanich. Wiele osób zapewne chciałoby mieć taki smartfon, ale zwyczajnie ich na to nie stać.

Koreańska marka ma więc w swej ofercie warianty Lite, które nadal należą do flagowej rodziny i oferują całkiem niezłe wyposażenie. Dzięki kilku ograniczeniom, ich cena jest jednak bardziej przystępna dla klientów z mniejszym budżetem. Takim też modelem jest Galaxy Note 10 Lite, nad którym koreańska marka pracuje od pewnego czasu. Na razie wszystko co wiemy o tym modelu pochodzi z przecieków, ale już teraz rysuje się obraz bardzo ciekawego sprzętu.

Galaxy Note 10 Lite bez zakrzywionego ekranu

Będzie on różnił się w dość znaczący sposób od standardowego modelu. Potwierdzają to nowe rendery opublikowane przez witrynę WinFuture. Widać na nich płaski panel OLED, w którego górnej części znajdziemy niewielki otwór pod przednią kamerę. To może sugerować, że wbrew pogłoskom, w tym sprzęcie producent nie będzie stosował wyświetlaczy z zakrzywionymi krawędziami. Prawdopodobnie chodzi o to, by można było ten model łatwo odróżnić od standardowego wariantu.

Galaxy Note 10 Lite

Wbrew pozorom płaski ekran może zostać uznany przez konsumentów za zaletę. Wiele osób skarży się bowiem na problemy w obsłudze modeli z panelami o zakrzywionych krawędziach. Ich przypadku trzymanie sprzętu w dłoni jest mało komfortowe, nie mówiąc już o trudnościach z dopasowaniem szkła ochronnego. Niebagatelne znacznie ma również większa kruchość takich ekranów, a tym samym częstsze pękanie w wyniku upadku.

Na grafikach widzimy także kwadratowy moduł głównego aparatu, w którym zainstalowano trzy soczewki oraz diodę LED. Pokazują nam również S Pen, który ponoć zostanie nieco usprawniony. Przecieki sugerują bowiem wyposażenie go w technologię Bluetooth 5.1, która podniesie użyteczność rysika. Dzięki temu system będzie potrafił dokładniej określać jego pozycję, co podniesie precyzję działania.

Galaxy Note 10 Lite

Galaxy Note 10 Lite zapowiada się więc bardzo ciekawie, choć wciąż nie wiemy kiedy produkt trafi na sklepowe półki. Nieoficjalnie mówi się o styczniu przyszłego roku, ale na razie to tylko spekulacje. Według przecieków, smartfon będzie kosztował na europejskim rynku 670 euro.

Źródło

You may also like...