Gracze zawiesili serwery Fallout 76 w chwili premiery gry. Odpalili trzy bomby atomowe

W wydajnej niedawno grze Fallout 76 miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Kilku graczom udało się zawiesić jej serwery, poprzez zsynchronizowane odpalenie trzech głowic atomowych.

Serwery popularnych gier komputerowych, czasem mogą niewłaściwie funkcjonować, gdy zmuszone są do obsłużenia ogromnej ilości użytkowników. Tak zwykle dzieje się w przypadku gry World of Warcraft, zaraz po premierze kolejnego dodatku. Wówczas użytkownicy mają problemy z dostaniem się na serwer, a gigantyczne lagi utrudniają zabawę.

Rzadko jednak zdarza się, by gracze zawiesili serwery za pomocą skoordynowanych działań. A tymczasem taka właśnie sytuacja miała miejsce w wydanej kilka dni temu grze Fallout 76. To najnowsza odsłona popularnej serii stworzonej przez Bethesdę.

Wszystko zaczęło się od przypadkowego spotkania grupy fanów na Reddicie, którzy postanowili wspólnie sprawić nieco problemów producentowi. Uzgodnili więc, że równocześnie odpalą trzy głowice atomowe celując w to samo miejsce. Gracze odpalili bomby przyzwać wyjątkowo mocnego przeciwnika jakim jest Scorchbeast Queen. To boss 95 poziomu, który może być pokonany w ramach czasowego eventu. Jego przyzwanie wymaga odpalenia ładunku, co uruchamia wydarzenie o nazwie Scorched Earth. Pojawia się wówczas wspomniany boss oraz mnóstwo bardzo mocnych przeciwników, których należy pokonać w czasie 30 minut. Ukończenie tego wydarzenia nagradzane jest mnóstwem sprzętu, w tym m.in., Ultracite, najlepszym materiałem do craftingu w całej grze.

Gracze wyjaśnili, że długo bawili się wersją beta. Mieli więc dostęp do kodów odpalenia głowic jeszcze zanim Fallout 76 trafił nas sklepowe półki. Dzięki temu w dniu premiery, mogli równocześnie odpalić trzy głowice, zawieszając tym samym serwery, które nie były na to przygotowane.

Jak wyglądało całe wydarzenie, możecie zobaczyć na poniższym wideo, opublikowanym w serwisie YouTube.

Fallout 76

Źródło: Digitaltrends.com

You may also like...