Kolejny bug w Pixel 3 wyłącza kamerę. Użytkownicy nie mogą robić zdjęć

Użytkownicy Pixel 3 ponownie mają problem ze swym sprzętem. Kolejny błąd w oprogramowaniu, spowodował wyłączenie kamery telefonu.

Google ponownie nie zawiodło swych fanów i jej kolejny smartfon jest prawdopodobnie najbardziej awaryjnym sprzętem na rynku. Lista problemów, z którymi muszą mierzyć się posiadacze tego urządzenia rośnie praktycznie z tygodnia na tydzień i co chwila słyszymy o kolejnej usterce.

Najnowszy problem uniemożliwia robienie zdjęć, gdyż wyłącza kamerę smartfona. Na oficjalnym forum koncernu, a także portalu Reddit pojawia się masa skarg na nowego buga. Użytkownicy twierdzą, że po uruchomieniu aplikacji obsługującej kamerę, widzą jedynie czarne tło, bez obrazu rejestrowanego przez obiektyw. Tylko restart urządzenia przywraca mu funkcjonalność, ale oczywiście można sobie wyobrazić jak bardzo jest to frustrujące. Jednak pracownicy Google nieoficjalnie zaznaczają, że nie rozwiązuje to problemu całkowicie.

Problem związany jest z jakimś bliżej nieznanym błędem w oprogramowaniu. Pojawia się bowiem głównie wtedy, gdy użytkownik uruchamia kamerę za pomocą zewnętrznej aplikacji, np. komunikatora, Facebooka, czy skanera kodów kreskowych. W takim wypadku, wykonanie zdjęcia smartfonem jest obecnie fizycznie niemożliwe.

Google póki co nie wydało oficjalnego oświadczenia w tej sprawie. Nie wiadomo więc kiedy firma przygotuje aktualizację naprawiającą ten problem. Na razie użytkownicy muszą więc otwierać aplikację kamery bezpośrednio, nie zaś poprzez aplikacje.

Pixel 3

Źródło: Reddit.com

You may also like...