Ochronne szkło ekranu pokazuje kształt notcha w Huawei P30 Pro

W sieci pojawiły się zdjęcia szkieł, chroniących ekran w modelu Huawei P30 Pro. Dzięki nim możemy zobaczyć jak wygląda notch, w którym znajdzie się przednia kamera.

Huawei w ostatnim czasie mocno unowocześniło wygląd swych smartfonów, czego przykładem jest chociażby model Huawei Nova 4. Firma powoli rezygnuje z dużego notcha zasłaniającego sporą część wyświetlacza, zastępując go mniejszym w kształcie kropli wody.

Taki właśnie notch znajdziemy również w modelu Huawei P30 Pro, co sugerują zdjęcia szkieł chroniących jego wyświetlacz. Na obu fotografiach opublikowanych przez stronę Slashleaks widzimy niewielkie wcięcia, nieco różniące się od siebie wyglądem. Na jednym z nich jest ono okrągłe, natomiast na drugim ma kształty kropli wody. Fotografie sugerują nam, że producent nie wybrał jeszcze ostatecznego projektu i na razie sprawdza różne koncepcje. Ciężko więc ocenić, który z dwóch projektów znajdzie się w nowym modelu.

Szczegółów technicznych nowego smartfona na razie nie znamy, ale wiemy, że będzie to flagowiec. Można więc spodziewać się mocnego procesora oraz wyświetlacza OLED, którego dostawcami będą prawdopodobnie BOE lub LG.

Mówi się także, że pojawi się w nim najnowszy sensor obrazu Sony IMX607. Jest to 38 MP matryca 1/1.8″, wykorzystująca technologię Quad Bayer. Dzięki zastosowanym w niej rozwiązaniom, będzie do niej docierało więcej światła, co przełoży się na wyższą ostrość oraz szczegółowość zdjęcia.

Huawei P30 Pro

Huawei P30 Pro

Źródło: Slashleaks.com

You may also like...