Honor projektuje smartwatch z MediaTekiem. Szczegóły techniczne są na razie nieznane

Do sieci wyciekły dokumenty sugerujące, iż marka Honor pracuje nad nowym smartwatchem. Dostanie jeden z procesorów MediaTeka oraz technologię Bluetooth 4.0 LE.

Najnowsze raporty sugerują, że co najmniej 10 procent Amerykanów chce w przyszłym roku kupić nowy smartwatch. Producenci sprzętu noszonego dwoją się więc i troją, zajmując się projektowaniem nowych modeli, które mają zainteresować konsumentów. Wśród nich jest także marka Honor należąca do koncernu Huawei.

Z najnowszych dokumentów wynika, że Honor pracuje nad zupełnie nowym smartwatchem. Dokładne szczegóły techniczne produktu nie są na razie znane. Znamy tylko jego numer modelowy, który brzmi ELF-G10. Dokumenty wspominają również o obecności standardu łączności Bluetooth 4.0 LE, a także o procesorze pochodzącym od MediaTeka. Jego model nie jest jeszcze znany, lecz wzmianka o układzie tego producenta jest niewątpliwie zaskakująca. W większości modeli sprzętu noszonego montuje się bowiem układy Qualcommu, zapewniające większą wydajność.

Honor jednak lubi w swych produktach eksperymentować. Zarówno w zakresie wyposażenia, jak i oprogramowania sterującego pracą sprzętu. Dla przykładu, wcześniejszy smartwatch tej marki o nazwie Watch GT, posiada nietypowy podwójny procesor. Składa się z niskonapięciowego układu, który zajmuje się podstawowymi zadaniami oraz mocniejszego chipa włączającego się do działania gdy zachodzi taka potrzeba. Natomiast systemem operacyjnym jest firmowy LiteOS, zaprojektowany przez inżynierów chińskiej firmy specjalnie dla sprzętu noszonego.

Być może nowy model będzie go również wykorzystywał. Na chwilę obecną nie wiemy kiedy zostanie zaprezentowany światu. Ale istnieje duża szansa na to, że firma zechce go pokazać już podczas targów CES 2019.

Honor

Źródło: Launchstudio.bluetooth.com

You may also like...