Zanco S-Pen na nowo definiuje pojęcie rysika do smartfonów. Ma bardzo wiele funkcji

Rysik służący do obsługi smartfonów, nie musi być zwykłym kawałkiem plastiku. Zanco S-Pen pokazuje, że ten gadżet może oferować znacznie więcej funkcji.

Większość producentów smartfonów nie stosuje w swym sprzęcie rysika, zapewniającego większy komfort obsługi urządzenia. Można go spotkać jedynie w kilku modelach, ale nawet w nich nie jest to gadżet zbyt zaawansowany technologiczne.

Specjaliści z brytyjskiej firmy Zanco uważają jednak, że prosty rysik może być sprzętem wielofunkcyjnym. Swą teorię udowadniają przy pomocy gadżetu o nazwie Zanco S-Pen, w którym liczba dostępnych funkcji jest wyjątkowo duża. Nie jest to zwykły rysik, lecz urządzenie o możliwościach niewiele tylko odbiegających od typowego smartfona.

Urządzenie posiada podwójną kamerę wykonującą zdjęcia i nagrywającą filmy, dyktafon, radio, laserowy wskaźnik, dwa mikrofony, odtwarzacz plików multimedialnych oraz zmieniacz głosu. Co więcej, posiada też slot na kartę nano SIM, a więc może też służyć jako telefon, umożliwiając wykonywanie połączeń głosowych.

Konstruktorzy Zanco S-Pen wykorzystują Kickstartera do zebrania funduszy na produkcję nowego gadżetu. W zasadzie już zebrali pięciokrotność potrzebnej kwoty, co wskazuje na duże zainteresowanie pomysłem. Gotowe urządzenie do sprzedaży trafi w kwietniu przyszłego roku i będzie kosztowało 99 dolarów.

Zanco S-Pen

Zanco S-Pen

Źródło: Kickstarter.com

You may also like...