Sony zmniejsza produkcję PlayStation 5

Chętni na zakup konsoli PlayStation 5 mogą mieć z tym problem. Sony musi zredukować produkcję nowego sprzętu o 4 mln sztuk z powodu problemów z produkcją procesorów.

Już za parę tygodni do sprzedaży trafi od dawna oczekiwana konsola PlayStation 5 i z pewnością wielu graczy ma już przygotowane pieniądze na jej zakup. Może się jednak okazać, że nabycie tego sprzętu wcale nie będzie takie łatwe ze względu na ograniczenie jego produkcji.

Gdy w lipcu Sony rozpoczęło seryjną produkcję swej konsoli poinformowało wówczas media, iż do marca 2021 roku planuje wyprodukować 15 mln sztuk. Firma liczy na duże zainteresowanie sprzętem i spodziewając się zwiększonego popytu zamierzała zapewnić odpowiednią ilość urządzeń do jego zaspokojenia. Niestety plany japońskiego koncernu pokrzyżowały problemy, które zmusiły go do zmniejszenia jej o 4 mln sztuk.

Według źródeł powodem tej decyzji są problemy z produkcją procesora głównego konsoli, która jest o połowę niższa od zaplanowanej. Sony nie miało więc wyjścia i musiało zredukować produkcję samej konsoli.

Na razie nie wiadomo w jaki sposób wpłynie to na dostępność sprzętu. Mniejsza liczba wyprodukowanych urządzeń, może spowodować braki na sklepowych półkach, co szczególnie w okresie świątecznym byłoby poważnym problemem. Analitycy uspokajają jednak, że konsumenci nie powinni ich odczuć wcześniej jak w przyszłym roku.

Wiele zależy natomiast od popytu na nowy sprzęt, bo trudno powiedzieć ile osób będzie zainteresowanych jego zakupem. Pamiętajmy, że pandemia negatywnie wpłynęła na gospodarkę wielu krajów i masa ludzi ogranicza wydatki na elektronikę użytkową.

Przypomnę, że jutro odbędzie się impreza, na której Sony powinno ujawnić oficjalną cenę i datę premiery sprzętu. Zaprezentuje na niej także trochę gier opracowanych dla konsoli.

PlayStation 5

Źródło

You may also like...