Sony zapowiada odtwarzacz 4K UHD Blu-ray z Dolby Vision

Japoński koncern za kilka dni wprowadzi na rynek swój pierwszy odtwarzacz 4K UHD Blu-ray z Dolby Vision. Model UBP-X700 4K wspiera także standard HDR10.

Format zapisu wideo 4K staje się coraz bardziej popularny, więc producenci sprzętu RTV wprowadzają go do naszych domów. Na razie uczynili to za pomocą telewizorów Ultra HD, a teraz oferują coraz bardziej zaawansowane odtwarzacze płyt Blu-ray.

Sony pokazało właśnie najnowszy odtwarzacz UBP-X700 4K. Jest to odtwarzacz płyt 4K UHD Blu-ray, wyposażony w obsługę standardu HDR10, podnoszącego kontrast oglądanego materiału i zwiększającego liczbę detali prezentowanych na ekranie. Jest to też pierwszy model tej firmy obsługujący technologię Dolby Vision.

Prócz tego odtwarzacz dysponuje funkcjami Smart TV, a więc zapewnia dostęp do Netflixa i YouTube, a dodatkowo wspiera szeroką gamę formatów multimediów, takich jak MP4, DSD, FLAC oraz wielu innych.

Oczywiście odtwarzacz daje nam jedynie obraz, więc potrzeba jeszcze sprzętu do obsługi dźwięku. Tym zajmuje się nowoczesny amplituner STR-DH790 obsługujący standard Dolby Atmos, zapewniający dźwięk jakości kinowej. Sprzęt wspiera również standard DTS:X, który znacznie podnosi realizm filmu, emitując ścieżkę dźwiękową w wersji 5.1.2-kanałowej. Oba urządzenia są łatwe w obsłudze i konfiguracji, dzięki systemowi automatycznej kalibracji Advanced D.C.A.C.

Nowe produkty trafią do sprzedaży już niebawem. Odtwarzacz UBP-X700 4K pojawi się w sklepach jeszcze w tym miesiącu, natomiast amplituner będzie dostępny dopiero za jakiś czas. Ceny urządzeń nie zostały jeszcze ustalone.

Dolby Vision

Dolby Vision

Źródło: Neowin.net

You may also like...