Samsung zapowiedział cztery nowe sensory ISOCELL

Samsung zapowiedział dziś cztery nowe sensory aparatów z rodziny ISOCELL, które niebawem trafią do smartfonów. Nowe modele są mniejsze, gdyż rozmiar ich pikseli wynosi 0.7um.

Samsung samodzielnie projektuje sensory aparatów wykorzystywane w smartfonach wielu firm, a jego inżynierowie nieustannie pracują nad ich doskonaleniem. Koreańska marka w dniu dzisiejszym zaprezentowała cztery nowe modele sensorów z rodziny ISOCELL, które w niedalekiej przyszłości trafią do urządzeń mobilnych.

Nowe produkty mają zdecydowanie mniejszy rozmiar pikseli, który wynosi 0.7um, zamiast dotychczasowych 0.8um. Udało się też zmniejszyć o15 % rozmiar samego sensora oraz o 10% zredukować jego wysokość, przy zachowaniu takiej samej rozdzielczości obrazu.

W nowym osprzęcie producent zastosował technologie ISOCELL Plus oraz Smart-ISO, poprawiające światłoczułość oraz zapewniające odpowiednią jakość obrazu. Pierwsza dba o ilość światła docierającego do matrycy, natomiast druga w zależności od ilości światła docierającego do sensora reguluje wartość ISO. W nowych sensorach zastosowano też funkcję ISOCELL 2.0, która pomoże poprawić światłoczułość poszczególnych pikseli nawet o 12%.

Samsung

Pierwszym pokazanym sensorem jest 108MP ISOCELL HM2, który jest o 15% mniejszy od 108MP HMX i HM1 wykorzystywanych we flagowych smartfonach z Androidem. Wyposażono go także w autofokus z detekcją fazy zwany Super PD. Drugim modelem jest 64 MP ISOCELL GW3, adresowany do urządzeń ze średniej półki cenowej. Wyposażono go w żyroskopową elektroniczną stabilizację obrazu oraz możliwość nagrywania wideo w 4K/60 kl/s..

Trzeci model to 48MP GM5, wykorzystywany w teleobiektywach lub szerokokątnych aparatach. Potrafi rejestrować obraz w 1080p oraz 480 kl/s. Ostatnią konstrukcją jest natomiast 32 MP ISOCELL JD1. Jego głównym przeznaczeniem jest kamera do selfie umieszczana w niewielkim notchu lub wysuwana z obudowy. Wyposażono go także w obsługę HDR, zapewniającego jaśniejsze i wyraźniejsze zdjęcia.

Samsung

Samsung zapewnia, że próbki nowych sensorów już trafiły do producentów. Niebawem pojawią się więc pierwsze modele wyposażone w nowy osprzęt.

Źródło

You may also like...