Elon Musk w 2024 roku wyśle ludzi na Marsa. W 2050 roku powstanie tam miasto

Elon Musk zapowiedział kolejny projekt związany z podbojem Marsa. Miliarder już w 2024 roku chciałby wysłać na Czerwoną Planetę załogową misję. Natomiast w 2050 roku będzie tam samowystarczalne miasto.

Elon Musk oprócz realizacji wielu śmiałych projektów na Ziemi, wykracza myślą również poza naszą planetę. Jedną z jego ostatnich inicjatyw jest satelitarny internet Starlink, którego celem jest zapewnienie dostępu do sieci w każdym zakątku globu. Ale to nie jedyny rewolucyjny pomysł wizjonera.

W kręgu zainteresowań miliardera jest kosmos, a w szczególności Mars. Wysłał tam już jeden ze swych samochodów, a teraz planuje dostarczyć ludzi. Podczas streamowanej na Twitchu konferencji ExploreMars.org ujawnił swe plany dotyczące Czerwonej Planety, które są niezwykle śmiałe. Miliarder już w 2024 roku wyśle tam załogową misję, natomiast w 2050 roku chciałby tam mieć już samowystarczalne miasto.

Oczywiście wizjoner nie ukrywa, że realizacja tego planu nie będzie łatwa, jednak od czegoś trzeba zacząć kolonizację kosmosu. Tym bardziej że, dzięki współczesnej technologii istnieje spora szansa na powodzenie misji.

Musk przewiduje, że jego firma SpaceX będzie musiała w ciągu najbliższych 10 lat zbudować 1000 statków kosmicznych. Rakiety w ciągu dziewięciu kolejnych lat przetransportują na Marsa około miliona ludzi. Plan zakłada każdego dnia co najmniej trzy loty, a każdy ze statków zabierze na pokład 100 ludzi.

Na razie SpaceX pracuje nad silnikami rakietowymi do nowego statku kosmicznego Starship, które będą gotowe do testów już w październiku. Musk ma nadzieję, że już w przyszłym roku Starship wykona swój pierwszy lot orbitalny. W 2021 roku Musk wykorzysta nowy statek, by wysłać w podróż dookoła Księżyca jednego z japońskich miliarderów oraz 6-8 artystów. W tym samym roku odbędzie się także zaopatrzeniowa misja na Marsa, zaś dwa lata później wyruszy tam misja załogowa.

Elon Musk

Źródło

You may also like...