Microsoft pracuje nad rywalem dla słuchawek Apple AirPods

Inżynierowie Microsoftu pracują nad kolejnymi słuchawkami. Nowy produkt nosi roboczą nazwę Morrison i będzie konkurencją dla Apple AirPods.

Microsoft jest ostatnio coraz bardziej zainteresowany produkcją sprzętu audio. Pod koniec zeszłego roku amerykańska firma wprowadziła bowiem na rynek słuchawki Surface Headphones. Urządzenie stworzono do współpracy z asystentem Cortana, co pozwala nie tylko kontrolować muzykę głosem, ale też oferuje wiele innych funkcji. Dodatkowym atutem sprzętu jest aktywna redukcja hałasu, dzięki której użytkownik może skupić się wyłącznie na słuchanej muzyce.

Wygląda na to, że koncern chce nieco dłużej zagościć w tej branży, ponieważ pracuje nad kolejnymi słuchawkami. Nowy model ochrzczony mianem Surface Buds, nosi roboczą nazwę Morrison i będzie bezpośrednim rywalem dla Apple AirPods. A więc mowa tu o słuchawkach w pełni bezprzewodowych.

Na razie niewiele wiemy na temat funkcjonalności Surface Buds, ale mówi się, że produkt położy duży nacisk na interakcję ze smartfonem. Będzie więc obsługiwał głosowych asystentów. Nie musi jednak ograniczać się wyłącznie do Cortany i może wspierać także innych pomocników, jak Alexa, Siri, czy Asystent Google. Data premiery sprzętu również pozostaje chwilowo tajemnicą i nie wiemy kiedy trafią na sklepowe półki. Możliwe, że debiut odbędzie się jeszcze w tym roku, choć oczywiście pewności nie mamy. Poprzedni model sprzedaje się jednak całkiem nieźle, więc Microsoft niemal na pewno wprowadzi do sprzedaży nowy sprzęt.

AirPods

Źródło: Thurrott.com

You may also like...