OnePlus 7T nadal z notchem, ale za to z nowym aparatem

OnLeaks pokazało kilka grafik najnowszego smartfona OnePlus 7T. Widzimy na nich zupełnie inną konstrukcję tylnego aparatu, który jest potrójny i wpisany w okrąg.

Chińska firma OnePlus ma zwyczaj wprowadzania na rynek w tym samym roku dwóch wersji swego flagowca. W czerwcu do sprzedaży wszedł model OnePlus 7, natomiast już jesienią dołączy do niego odświeżona wersja OnePlus 7T oraz 7T Pro.

Dzięki renderom opublikowanym w sieci przez znane źródło przecieków OnLeaks i witrynę Pricebaba, możemy zobaczyć jak nowy model będzie wyglądał. A jest na co patrzeć, gdyż zmiany wprowadzone przez producenta mogą być całkiem spore, choć skupiają się głównie na tylnym aparacie.

OnePlus 7T

OnePlus 7T dostanie okrągły aparat

Gdy zajrzymy na tylny panel wykonany ze szkła o zakrzywionych krawędziach, naszym oczom ukazuje się okrągły moduł aparatu, umieszczony w niewielkim garbie. Znajdują się w nim trzy soczewki ułożone w prostej linii, natomiast pod spodem producent umieścił lampę LED. Obecny model posiada tylko dwie kamery, więc dodanie trzeciej powinno pozytywnie wpłynąć na jakość zdjęć.

OnePlus 7T

Przecieki sugerują, że aparat będzie miał główny sensor 48 MP Sony IMX586, któremu będzie towarzyszyła szerokokątna soczewka lub teleobiektyw, a także 5 MP sensor głębi. To oczywiście informacje nieoficjalne, więc ostateczna wersja telefonu może mieć aparat o innych parametrach.

Przedni panel nie różni się praktycznie wcale od swego poprzednika. Nadal mamy więc płaski wyświetlacz, w którego górnej części znajduje się niewielki notch dla pojedynczej przedniej kamery. Według OnLeaks ma on 6,5″ w przypadku pomiaru prostokątnego lub 6,4″ jeśli uwzględnimy zaokrąglone rogi. Wymiary samego telefonu wynoszą natomiast 161.2 x 74.5 x 8.3 mm.

OnePlus 7T

Jeśli natomiast chodzi o przyciski, to na bocznych krawędziach mamy oczywiście włącznik, suwak i przyciski regulacji głośności. Na dole znajduje się natomiast port USB-C, głośnik oraz tacka na kartę SIM. Słuchawka znajduje się natomiast na górnej krawędzi tuż nad notchem, a dodatkowo znajdziemy tam również drugi mikrofon.

Specyfikacja OnePlus 7T pozostaje na razie tylko w sferze domysłów. Możemy jednak założyć, że producent zdecyduje się włożyć do smartfona najnowszego Snapdragona 855+, któremu towarzyszyło będzie 8 GB RAM. Pamięci użytkowej pojawi się zapewne 256 GB, lecz bez możliwości rozszerzenia. Wyświetlaczem będzie z kolei panel Optic AMOLED o rozdzielczości Full HD+. W ekranie znajdziemy oczywiście czytnik odcisków palców, a dodatkowo smartfon będzie można odblokować za pomocą twarzy. Sprzęt będzie działał na systemie OxygenOS bazującym na Androidzie Pie.

OnePlus 7T

Pamiętajmy jednak, że powyższe informacje nie są oficjalne. Te poznamy dopiero 26 września, gdyż w tym dniu odbędzie się oficjalna premiera OnePlus 7T.

Źródło

You may also like...