Apple największym producentem zegarków

Apple miewa czasem świetne pomysły, które rewolucjonizują branżę i przynoszą jej gigantyczne zyski. Takim pomysłem jest Apple Watch, który uczynił firmę jednym z największych producentów zegarków na świecie.

Nie od dziś wiadomo, że Apple Watch sprzedaje się świetnie. I choć sugestie mówiące, że może wyprzeć z rynku tradycyjne zegarki wydawały się dotąd niedorzeczne, to teraz nie jest to już takie oczywiste.

Z najnowszych prognoz firm Canalys oraz IDC wynika, że smartwatch amerykańskiego koncernu pokonał szwajcarskich producentów zegarków. W ostatnim kwartale jego sprzedaż była wyższa niż łączna sprzedaż szwajcarskich marek takich jak Rolex, Omega czy Swatch.

Canalys przewiduje, że w tym okresie do rąk klientów trafiło około 8 mln sztuk tego zegarka. Informacje nie są oczywiście oficjalne, gdyż firma z Cupertino nie podaje oficjalnie ile dokładnie sprzedało egzemplarzy tego produktu. Analitycy opierają się więc na prognozach oraz własnych źródłach, zbliżonych najczęściej do dostawców podzespołów.

Warto dodać, że choć Apple Watch pokonało producentów zegarków, to samo urządzenie nie jest tylko zegarkiem. To wielofunkcyjny sprzęt o sporych możliwościach, który nie tylko pozwala nam prowadzić rozmowy, ale też dostarcza przydatnych danych osobom aktywnym fizycznie.

Apple

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...