Specjaliści od origami pomogą NASA

NASA chce zaprojektować nowe tarcze chroniące statki przed promieniowaniem kosmicznym. Szuka więc pomocy u specjalistów od origami.

Japońska sztuka układania papieru zwana origami znana jest od lat i praktykowana przez wiele osób. Umiejętności niektórych z nich, mogą wkrótce pomóc NASA w podboju kosmosu.

Jak wiadomo kosmos nie jest bezpiecznym miejscem. Największym zagrożeniem dla człowieka, który chce się tam wybrać, jest tzw. promieniowanie kosmiczne. To wysokoenergetyczne cząsteczki, zabójcze dla naszego organizmu oraz elektroniki. Na Ziemi jesteśmy przed nimi chronieni przez atmosferę, ale w kosmosie to zupełnie inna sprawa i potrzebne są specjalne osłony.

Osłony są kluczowe dla podboju kosmosu, gdyż promieniowanie kosmiczne powoduje powstawanie nowotworów, uszkadza tkanki, niszczy system nerwowy, powoduje choroby serca oraz kataraktę. Innymi słowy, astronauci nie przetrwają bez nich w kosmosie.

Ich zaprojektowanie nie jest zadaniem łatwym, dlatego NASA chce prosić o pomoc specjalistów od origami. Agencja połączyła siły ze stroną Freelancer, by wspólnie stworzyć konkurs, którego celem jest zaprojektowanie jak najbardziej efektywnej osłony przed radiacją.

NASA chce, by osłona była na tyle duża, by chroniła nie tylko sam statek, ale też jego załogę podczas podróży na Księżyc, Marsa lub inne planety.

NASA

Źródło: Freelancer.com

You may also like...