Elon Musk pokazał windę dla nowego projektu

Miliarder Elon Musk zaprezentował windę dla samochodów. To urządzenie przeznaczone dla podziemnego systemu transportu pojazdów budowanego w Los Angeles.

Od kilku miesięcy Elon Musk, dyrektor firm Tesla oraz SpaceX realizuje swój kolejny śmiały pomysł, budowy podziemnych tuneli do transportu pojazdów. Zajmuje się tym należąca do niego firma The Boring Company.

Pomysł Muska ma na celu zmniejszenie korków, które w dużych miastach są szczególnie uciążliwe. Miliarder chce więc stworzyć sieć podziemnych tuneli podobną w działaniu do tuneli metra, którymi pojazdy będą się przemieszczać. Samochód zostanie do takiego tunelu dostarczony specjalną windą, a następnie za pomocą systemu transportowego, będzie się nim przemieszczał z prędkością 200 km/h.

Musk pokazał właśnie na swym Instagramie windę, która się transportem pojazdów do tunelu oraz wynoszeniem ich na powierzchnię. Na krótkim filmiw widać jak Tesla Model S wjeżdża na podest tej windy. Na razie jeden taki tunel będzie znajdował się w Los Angeles, w pobliżu siedziby SpaceX, ale wizjoner chce je zbudować pod całym miastem.

Takie podziemne autostrady mogą być bardzo fajnym pomysłem i w przyszłości sprawią, że korki staną się tylko wspomnieniem.

Elon Musk

Źródło: Instagram.com

You may also like...