Fortnite: Battle Royale prowadzi do rozwodów

Wyjątkowo popularna gra Fortnite, ma też swą ciemną stronę. Z najnowszego raportu wynika, że uzależnienie od niej coraz częściej prowadzi do rozwodów.

Uzależnić można się praktycznie od wszystkiego, jednak w ostatnich latach coraz częstszą przyczyną tychże uzależnień są gry wideo. Kto wpadnie w ich sidła ma duży problem. Zaniedbuje dom, rodzinę, pracę, poświęcając każdą wolną chwilę na zabawę. Często cała sytuacja kończy się rozwodem, ponieważ mąż lub żona nie mogą już dłużej tego znieść.

Okazuje się, że coraz częstszą przyczyną rozwodów staje się gra Fortnite: Battle Royale, wyjątkowo popularna produkcja opracowana przez Epic Games. Tak twierdzi jeden z internetowych serwisów, pomagających ludziom wypełniać dokumenty rozwodowe.

Brytyjska firma ujawniła, że od 1 stycznie bieżącego roku otrzymała 200 wniosków rozwodowych, informujących że powodem rozpadu małżeństwa była m.in., strzelanka Epic Games. Rzecznik firmy przyznał, że serwis wielokrotnie spotykał się z uzależnieniami od narkotyków, alkoholu oraz hazardu, jednak uzależnienie od gier wideo to coś zupełnie nowego.

Oczywiście to tylko jeden serwis, więc nie można jeszcze generalizować. Trzeba jednak pamiętać, że gra ma na całym świecie grubo ponad 100 mln użytkowników, więc siłą rzeczy część z nich jest z pewnością od tej produkcji uzależniona. Nie można więc wykluczyć, że w iluś przypadkach może być powodem rozpadu małżeństwa.

Fortnite

Źródło: Divorce-online.co.uk

You may also like...