Galaxy Fold 2 będzie kosztował tyle co zwykły smartfon

Najnowsze przecieki sugerują, że Galaxy Fold 2 nie będzie szokował ceną. Kolejny składany smartfon Samsunga, prawdopodobnie będzie kosztował 845 dolarów.

Galaxy Fold jest pierwszym składanym smartfonem Samsunga, ale z pewnością nie jedynym. Urządzenie przygotować ma grunt pod kolejne urządzenia, stanowiąc swego rodzaju balon próbny sprawdzający zainteresowanie klientów. Jeśli spojrzymy na to przez pryzmat rynku chińskiego, wydaje się ono być całkiem spore. Smartfon wyprzedał się tam bowiem w czasie jednie pięciu minut, co dobrze wróży przyszłości tego sprzętu.

Wiemy już na pewno, że powstaje jego następca, który będzie wyglądał zupełnie inaczej. Jak pokazał niedawno koreański producent, Galaxy Fold 2 ma całkowicie inną konstrukcję, która przypomina Motorolę Razr. Smartfon składa się w pionie, tak dawne telefony z klapką, a więc jego konstrukcja jest znacznie prostsza.

Kluczową kwestią, która z pewnością zadecyduje o sukcesie sprzętu, będzie oczywiście jego cena. I tu możemy zostać mile zaskoczeni, gdyż według najnowszych przecieków pochodzących z koreańskich źródeł, ma być całkiem przystępna. Wyniesie bowiem 1 mln KRW, co w przeliczeniu daje około 3200 zł. W porównaniu z niemal 9 tysiącami zł jakie trzeba zapłacić za obecną generację, byłaby to prawdziwa rewolucja.

Pierwsze szczegóły techniczne nowego sprzętu, brzmią jednak bardzo niepokojącą. Według przecieków produkt otrzyma dwie baterie, z których jedna ma pojemność 900 mAh. Pojemność drugiej pozostaje tajemnicą, ale biorąc pod uwagę mniejsze rozmiary sprzętu, nie należy oczekiwać zbyt dużej baterii. Łączna pojemność akumulatorów może więc być niższa niż w przeciętnym smartfonie, a to oznaczałoby dość krótki czas działania.

Jeśli cena nowej odsłony Galaxy Fold faktycznie się potwierdzi, to sprzęt może odnieść spory sukces. Oczywiście pamiętajmy, że nie są to informacje potwierdzone.

Galaxy Fold 2

Źródło

You may also like...