Apple Music wreszcie dostępne również jako odtwarzacz online

Serwis Apple Music wzbogacił się o nowy sposób słuchania muzyki. Producent udostępnił właśnie webowy odtwarzacz, umożliwiający korzystanie z usługi za pomocą przeglądarki internetowej.

Apple Music z miesiąca na miesiąc zdobywa coraz więcej subskrybentów, jednak pod względem funkcjonalności usługa ma nieco ograniczeń. Serwis dotychczas dostępny był bowiem wyłącznie poprzez aplikację mobilną lub desktopową. Nie miał natomiast webowego odtwarzacza i ta wada została właśnie przez producenta naprawiona.

Usługa otrzymała właśnie takowy odtwarzacz, choć na chwilę obecną jest on jeszcze w wersji beta. Opcje, które aktualnie oferuje mogą więc w przyszłości ulec nieznacznym zmianom. Podobnie jak interfejs użytkownika, który w dużej mierze bazuje na desktopowej wersji aplikacji.

Nowy odtwarzacz znacznie podnosi komfort korzystania z usługi. Dotychczas użytkownik pragnący posłuchać muzyki musiał bowiem pobierać oraz instalować specjalną aplikację. Teraz wystarczy jedynie uruchomić przeglądarkę i już mamy dostęp do olbrzymiego katalogu muzyki. Możemy korzystać z Apple Music Radio, rekomendowanych piosenek, biblioteki albumów oraz wielu innych opcji. Mamy również możliwość przeszukiwania zawartości, a także otrzymujemy dostęp do istniejących playlist.

Jednym słowem otrzymujemy wszystko, co mieliśmy dotąd w oddzielnych aplikacjach. Nowa funkcja może przydać się szczególnie dla osób, które lubią posłuchać muzyki przy pracy, a na służbowych komputerach nie mogą instalować żadnych aplikacji. Webowy odtwarzacz pozwoli ominąć to ograniczenie.

Apple Music

Źródło

You may also like...