Pilot telewizora OnePlus TV jest bardzo minimalistyczny

Pete Lau, dyrektor generalny firmy OnePlus zaprezentował jak wygląda pilot najnowszego telewizora OnePlus TV. Jest to akcesorium o niezwykle minimalistycznej konstrukcji.

Piloty nowoczesnych telewizorów są zazwyczaj przeładowane przyciskami, gdyż użytkownicy lubią mieć łatwy dostęp do wszystkich funkcji. Niektóre firmy idą jednak w stronę minimalizmu, przekazując sterowanie sprzętem w wirtualne ręce głosowych asystentów. Wówczas pilot oferuje bardzo podstawowe funkcje, gdyż resztę zadań można wykonać za pomocą komend głosowych.

Takie podejście znajdziemy również w najnowszym telewizorze OnePlus TV, nad którym pracuje chiński producent smartfonów. Dyrektor firmy Pete Lau, zaprezentował dziś na Twitterze wygląd fabrycznego pilota nowego sprzętu.

Jak widzimy na poniższym zdjęciu, sterownik posiada tylko kilka przycisków. Wśród nich znajduje się m.in., przycisk menu, klawisz z logiem producenta oraz dedykowany przycisk do aktywacji głosowego asystenta Google Assistant. Jest także dotykowy panel, który zapewne ułatwi wybór poszczególnych opcji. Nie wiadomo wprawdzie jak będzie wyglądała obsługa odbiornika przy pomocy takiego pilota, ale na pewno trzeba będzie nieco się do tego przyzwyczaić.

Wiemy także, że nie trzeba będzie zmieniać w pilocie baterii, jak to zazwyczaj robimy. Posiada bowiem wbudowany akumulator ładowany z pomocą portu USB-C. Niedawno dowiedzieliśmy się również, że nie będziemy potrzebować soundbara, gdyż telewizor otrzyma wiele głośników o sporej mocy. Otrzyma też 55-calowy ekran QLED.

OnePlus TV

Źródło

You may also like...