Zaktualizowany Telegram oferuje kilka nowych funkcji

Twórcy komunikatora Telegram udostępnili właśnie kolejną aktualizację o numerze 5.11. Wprowadza do niego m.in., harmonogram wiadomości oraz możliwość zmiany kolorystyki motywów.

Telegram wprawdzie nie dorównuje popularnością takim komunikatorom jak WhatsApp, czy Messenger, ale on również ma spore grono użytkowników. Z pewnością ucieszą się oni z kolejnej aktualizacji dostarczonej przez producentów, która przynosi kilka nowych funkcji.

Jedną z nowości wprowadzonych przez aktualizację 5.11 jest możliwość ustawienia grafiku dla wiadomości. Zamiast wysyłać ją od razu, możemy to zrobić o określonej porze. Wystarczy wybrać dzień i godzinę, a gdy nadejdzie pora wówczas wiadomość automatycznie dotrze do odbiorcy. Możemy też ustawić przypominacz dla zapisanych wiadomości, który wyświetli nam ją o wybranej porze.

Kolejną nowością jest zmiana motywów. Możemy teraz samodzielnie dopasować wygląd aplikacji do własnych preferencji, wybierając indywidualną kolorystykę. Aplikacja wówczas każdy swój element dopasuje do wybranego koloru. Dodatkowo wprowadzono możliwość udostępniania naszych własnych motywów. Gdy stworzymy jakiś ciekawy motyw, możemy podzielić się nim z innymi użytkownikami za pomocą specjalnego linka.

Dodano ponadto kilka nowych opcji, które spodobają się użytkownikom dbającym o prywatność. Można bowiem ukryć swój numer telefonu przed innymi użytkownikami. Będzie on widoczny wówczas tylko dla osób, które już go mają. Poza tym jedynie osoby które znajdują się w naszych kontaktach, mogą wyszukać nasz profil po numerze telefonu. Jeśli więc jakaś obca osoba zdobędzie nasz numer i spróbuje nasz wyszukać, to nie znajdzie naszego profilu.

Aktualizacja dostarczyła też nieco nowych emoji. Natomiast w przypadku wersji na IOS przeprojektowano nieco menu dla wiadomości, w szczególności menu odpowiedzi oraz przekazywania ich dalej.

Telegram

Telegram

Telegram

Źródło

You may also like...