Western Digital prezentuje 5 TB dysk przenośny z rodziny WD My Passport

Na targach IFA 2019 mieliśmy okazję zobaczyć nowy model przenośnego dysku WD My Passport. Produkt ma stylowe wzornictwo i pomieści aż 5 TB danych.

Coraz lepsza dostępność szybkiego internetu, wprawdzie znacznie ułatwiła przenoszenie plików pomiędzy komputerami, Jednak ilość danych jest zbyt duża, by przesyłać ją za pomocą sieci. Wówczas potrzebujemy jakiegoś poręcznego dysku przenośnego.

Jednym z najbardziej znanych ich producentów jest Western Digital, który pokazał nową serię dysków WD My Passport. Odświeżony produkt jest stylowy i niezwykle zgrabny. Jego grubość wynosi tylko 19,15 mm, co sprawia że sprzęt jest bardzo wygodny w transporcie. Łatwo mieści się w kieszeni, plecaku lub torebce, a oferowana przestrzeń dyskowa aż 5 TB czyni go bardzo pojemną biblioteką plików.

Nowy WD My Passport zmieści ogromną ilość danych

„Klienci od lat ufają dyskom My Passport, powierzając im wszelkie swoje cenne dane – od domowych filmów, po ważne firmowe dokumenty. Użytkownicy chcą mieć do dyspozycji coraz więcej przestrzeni dyskowej, zamkniętej w coraz to mniejszych i cieńszych obudowach. Tak, by urządzenia do przechowywania danych były wygodne do przenoszenia i pasowały do ich innych sprzętów. Naszym celem jest zaoferowanie klientom najlepszych w swojej klasie rozwiązań, które pozwolą klientom na zabezpieczenie i zachowanie swoich cyfrowych wspomnień – tak, by były dostępne przez lata” – komentuje David Ellis, wiceprezes działu Content Solutions w Western Digital.


Produkty można kupić w kilku wersjach kolorystycznych (czarna, czerwona i niebieska), a także różnych pojemnościach. 5 TB jest bowiem pojemnością maksymalną, ale oczywiście możemy wybrać mniejszy sprzęt, jeśli nie potrzebujemy aż tak dużej przestrzeni. Dyski sformatowano dla Windowsa 10, a dzięki złączu USB 3.0, transfer danych potrwa bardzo krótko.

Naturalnie nie musimy też martwić się o bezpieczeństwo zapisanych plików, gdyż dyski posiadają odpowiednie systemy ochrony. Producent dołącza bowiem aplikację WD Security, która umożliwia szyfrowanie sprzętowe 256-bitowym kluczem AES i zabezpieczenie hasłem. Jest też aplikacja WD Discovery oraz WD Drive Utilities, które umożliwiają import danych z mediów społecznościowych i chmury.

Dyski objęte są 3-letnią gwarancją producenta, a możemy je kupić już od 79,99 dolarów za wersję 1 TB.

WD My Passport

Źródło

You may also like...