Nokia 800 Tough: pancerny telefon o sporych możliwościach

Na stoisku HMD Global obecnym na targach IFA 2019, można było zobaczyć wiele nowych produktów. Jednym z nich jest pancerny telefon Nokia 800 Tough, zaprojektowany do pracy w nieprzyjaznym środowisku.

Fińska firma HMD Global pokazała w Berlinie kilka swych nowych produktów. Dla mnie wymagających użytkowników stworzyła telefon z klapką Nokia 2720 Flip, natomiast fani smartfonów mogli zobaczyć modele Nokia 6.2 i Nokia 7.2.

Producent ma jednak w zanadrzu coś jeszcze, co spodoba się osobom pracującym w terenie, którzy muszą być w kontakcie z firmą. Producent pokazał bowiem pancerny telefon Nokia 800 Tough. To bardzo wytrzymałe urządzenie zaprojektowane specjalnie do pracy w trudnych warunkach.

Nokia 800 Tough

Telefon dysponuje 2,4″ wyświetlaczem QVGA, a także ma 4 GB wbudowanej pamięci flash, którą dzięki karcie microSD można rozszerzyć o 32 GB. Nie jest to wiele, ale pamiętajmy, że nie jest to smartfon na którym możemy zainstalować niezliczoną ilość aplikacji. Sprzęt posiada również wbudowany 2 MP aparat z własną lampą błyskową, a jego bateria ma pojemność 2100 mAh. Według producenta, wystarczy na 12,5 godziny rozmów, natomiast na czuwaniu będzie działała aż 43,7 dni.

Nokia 800 Tough

Nokia 800 Tough obsługuje dwie karty SIM i ma wbudowany modem 4G LTE, więc korzystanie z internetu nie będzie problemem. To przydatne wyposażenie, gdyż system KaiOS oferuje dostęp do kilku aplikacji korzystających z sieci, jak Facebook oraz WhatsApp. Miłym dodatkiem jest także Google Assistant.

Nokia 800 Tough

Niewątpliwym atutem produktu jest jego obudowa. Norma IP68 oznacza odporność na wodę i pył, a dodatkowo spełnia warunki wojskowego standardu MIL-STD-810G. Dzięki temu telefon wytrzymuje skrajne temperatury od -20 do 55 stopni Celsjusza. Wytrzyma też pod wodą do 30 minut na głębokości 1,5 metra oraz przetrwa upadek na beton z wysokości 1,8 metra.

Nokia 800 Tough

Premiera nowej Nokii odbędzie się na początku października, a telefon będzie dostępny w kolorze Black Steel i Desert Sand. Jego cena wyniesie 109 euro.

Źródło

You may also like...