Nokia 2720 Flip: nowoczesny telefon w stylu retro

Nokia to nie tylko smartfony. Na targach IFA 2019, HMD Global pokazało stylowy telefon z klapką o nazwie Nokia 2720 Flip. Sprzęt posiada Asystenta Google i modem 4G.

Wbrew pozorom telefony komórkowe wcale nie zostały wyparte przez smartfony i mają się całkiem dobrze. Producenci wciąż wprowadzają do sprzedaży nowe modele, które chętnie kupują osoby mające awersję do smartfonów. Na targach IFA 2019 pojawiło się kilka modeli takich urządzeń, a jeden z nich znaleźć można na stoisku fińskiej firmy HMD Global.

Producent pokazał tam bardzo stylowy telefon z klapką, który nazywa się Nokia 2720 Flip. Pod wzornictwem w stylu retro kryje się jednak całkiem współczesna technologia, zapewniająca wysoki poziom funkcjonalności. Sprzęt ma więc niewiele wspólnego z tanimi komórkami, które można dostać nawet w polskich sklepach.

Jak przystało na telefon z klapką, urządzenie posiada dwa wyświetlacze. Zewnętrzny ma 1,3″ i rozdzielczość 240 x 240 pikseli, prezentując bardzo podstawowe informacje. Widzimy na nim identyfikator dzwoniącego, godzinę, powiadomienia itp. Wewnętrzny ekran ma już 2,8″ i rozdzielczość QVGA.

Nokia 2720 Flip to ładny wygląd i funkcjonalność

Nokia 2720 Flip

Pod maską sprzętu znajduje się Qualcomm 205, który zapewnia sprawną obsługę aplikacji. A jest ich całkiem sporo, gdyż Nokia 2720 Flip pracuje w oparciu o system KaiOS. Użytkownik ma więc dostęp do przeglądarki Google, YouTube, Facebooka, WhatsApp, a także Google Maps. Jest również Google Assistant, który ułatwia obsługę telefonu, a co istotne zintegrowano go na poziomie OS’a. Dzięki temu oferuje znacznie więcej funkcji, np., uruchamia aplikacje, a także możemy mu dyktować tekst.

Smartfon posiada również wbudowaną kamerę 2 MP z własną lampą błyskową. Natomiast 4 GB wewnętrznej pamięci można rozszerzyć kartą microSD o 32 GB. Plusem jest też 3,5 mm gniazdo słuchawkowe. Jeśli natomiast chodzi o łączność, to możemy korzystać z WiFi b/g/n z możliwością stworzenia hotspota dla innych urządzeń. Albo używać modemu komórkowego LTE Cat.4, pozwalającego pobierać dane z prędkością do 150 Mbps.

Nokia 2720 Flip

Plusem telefonu jest obudowa odporna na pył i wodę, spełniająca wojskowy standard wytrzymałości MIL-STD-810G. Producent deklaruje, że telefon może spaść z wysokości 2 metrów na beton i nic mu się nie stanie. Klawisze są dodatkowo gumowane, więc, a dzięki dużym przerwom pomiędzy nimi, można je wciskać także w rękawicach.

Do zalet telefonu zaliczymy także baterię, która według producenta będzie działać na czuwaniu przez 28 dni. Plusem jest również przycisk pomocy, który można skonfigurować do wysłania wiadomości alarmowej wraz z lokalizacją telefonu. Pozwala też połączyć się z pięcioma kontaktami z książki telefonicznej.

Nokia 2720 Flip do sprzedaży trafi jeszcze we wrześniu w cenie 89 euro.

Nokia 2720 Flip

Źródło

You may also like...