Zegarek Xiaomi zastąpi nam standardowy ciśnieniomierz

Należąca do Xiaomi marka Hipee zaprezentowała najnowszy zegarek z funkcją pomiaru ciśnienia. Urządzenie kosztujące w przeliczeniu 290 zł, może je monitorować przez cały dzień.

Na problemy związane z ciśnieniem cierpi wiele osób, które muszą nieustannie je monitorować, by ocenić stan zdrowia. Oczywiście można w tym celu używać standardowego ciśnieniomierza, ale nie jest to szczególnie wygodne. Dlatego lepszym rozwiązaniem może być zegarek Hipee.

Należąca do Xiaomi marka Hipee znana z medycznych produktów, wprowadza na rynek taki właśnie produkt. Gadżet nazywa się Hipee Smart Blood Pressure Watch i posiada funkcję monitorowania ciśnienia krwi przez okrągłą dobę.

zegarek

Urządzenie wykorzystuje technologię wykrywania biologicznego oscylometryczną oraz automatycznego zwiększania ciśnienia. Wyposażono je także w miękkie silikonowe poduszki powietrzne pod ciśnieniem, umożliwiające czujnikowi dokładniejsze monitorowanie. Producent zapewnia, że statyczny zakres dokładności wynosi ± 3 mmHg.

Zegarek posiada również trzy tryby: wykrywania cyklu, pomiaru czasu i rutynowe badanie ciśnienia krwi. Użytkownicy mogą dowolnie przełączać się między pożądanymi trybami.

zegarek

Produkt nie wygląda może zbyt nowocześnie, ale jego konstrukcja jest lekka i łatwa w noszeniu. Sprzęt zaczyna monitorować ciśnienie krwi, gdy użytkownik uniesie rękę do klatki piersiowe. Jest przy tym bardzo łatwy w obsłudze i poradzi sobie z tym nawet laik.

Dzięki technologii Bluetooth, produkt może przekazywać dane do aplikacji na smartfona, a ładuje się go poprzez port USB 2.0. Niestety pojemność baterii pozostaje na razie nieznana.

Jeśli macie problemy z ciśnieniem, to taki gadżet może być bardzo użyteczny. A dostaniecie go na platformie Xiaomi Youpin.

zegarek

Źródło

You may also like...